SSD alıp formatlanmasına rağmen sistem hâlen yavaş

randkin

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
240GB SSD + 500 GB HDD
Ekran kartı
R7 240
Anakart
GA-P55-UD3R
İşlemci
İ5 750
PC'ye SSD aldım açılış olarak ya da kullanış olarak bir tık hızlandı ama yine böyle o süper performansa ulaşmadı. Oyunları açmaya çalışırken inanılmaz kasmalar oluyor. Bitcoin'de grafik incelemeye çalışırken kasmalar yaşanıyor. Video izliyorum yavaş yavaş gidiyor donmalar giriyor hafiften. Yeni formatladım + SSD bağladım ancak halen daha bir çözüm olmadı. Bu sorunun kaynağını çözemedim. Donanımsal bir sorun var ancak donanım olarak sorunlu diyebileceğim tek bir şey var o da HDD. Çünkü Hard Disk Sentinel'de sağlık 65 çıkıyor performans 100 çıkıyor.

PC'ye SSD aldım açılış olarak ya da kullanış olarak bir tık hızlandı ama yine böyle o süper performansa ulaşmadı. Oyunları açmaya çalışırken inanılmaz kasmalar oluyor. Bitcoin'de grafik incelemeye çalışırken kasmalar yaşanıyor. Video izliyorum yavaş yavaş gidiyor donmalar giriyor hafiften. Yeni formatladım + SSD bağladım ancak halen daha bir çözüm olmadı. Bu sorunun kaynağını çözemedim. Donanımsal bir sorun var ancak donanım olarak sorunlu diyebileceğim tek bir şey var o da HDD. Çünkü Hard Disk Sentinel'de sağlık 65 çıkıyor performans 100 çıkıyor.

Ssdniz kronik sorunlu olabilir mi hangi modeli aldınız.

Bu donmalar sırasında işlemci kullanımı kaç oluyor ona bakın. İşlemci artık miladını doldurmuş (13 senelik), sebebi o olabilir.
Binance sitesinde grafiklere bakarken CPU %40, Bellek kullanımı sürekli %40-42 arasında.
İşlemci eski bir işlemci sebep o gibi görünüyor.
Evet eskidi bayağı ve ne alacağımdan emin değilim bütçem yaklaşık 600-1000 tl arası, temiz 2.elde alabilirim

CPU %45'lere çıkıyor ve durum şöyle oluyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    49,3 KB · Görüntüleme: 24

Yeni konular

Geri
Yukarı