SSD almalı mıyım?

Sadece Windows ve lol için fazla. Ama normal kullanım için ideal. Bugünden sonra başka bir oyun oynamayacağına veya film, belge vs. Yüklemeyeceğine emin misin? Bir gün lazım olur bu sefer tekrar hdd vs alman gerekir. 500gb al.
Haklısın sanırım ben tekrar bakayım teşekkürler yardımın için

HDD lazım niye lazım oyun müzik film depo gibi kullanılabilmesi için lazım ama

SSD de lazım niye? Sistem için en iyisi 1 tane SSD Windows için olacak düşük 120GB olabilir onu sistem.
1 tane ise en sık en çok oynadığın mesela rekabetçi oyunu kullanmak için burada 250 - 500 artık bütçe neye yeterse ve Samsung bu konuda çok iyi.

HDD ise 2TB ya da 4TB 1 tane olsa tadından yenmez mesela sık oynamadığım oyunları vs ya da film müzikleri depoluyorum. Bu açıdan rahatlık.

Bende 1 tane 128 GB 1 tane 120GB 1 tane 250GB SSD var biri sistem diğer 2'si oyun.
1 tane 1 TB HDD ve 1 tane de 4TB HDD var

1TB HDD'yi ben cache gibi kullanıyorum mesela Torrent'ler oraya iner orada depolanır diğer diskler ömründen fazla yemesin diye indirlenler vs Hepsiburada.

4TB olanda depo içinde oyunlar yedekler filmler müzikler oyun videoları resimler vs vs depo

Tabii şimdi fiyatlar çok yükseldi önceden uygun zamanda almıştım ama bana kalırsa SSD artık bir şart en az 1 tane. Sabit disk ise hala gerekli diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı