Samsung 256GB 840 Pro SSD almalı mıyım?

SSD almayı bir süre askıya aldım. Kasa ve güç kaynağı alacaktım, indirimi görünce fikrim değişmişti. Ancak mantıklı bir karar olmadığını anladım. Tekrar kasa ve güç kaynağı almaya karar verdim. İyi ki fikirlerinizi almışım. Tekrar param biriktiğinde Samsung 850 Evo 250 GB almayı düşünüyorum. Teşekkürler.

SSD bilgisayarın çok hızlı bir şekilde açılmasını sağlar, oyunlarda daha fazla performans elde edersiniz, veri yazma hızı okuma hızı yüksek olan depolama bileşenidir. İhtiyacınız varsa alın Samsung 840 evolar iyidir yani linkte belirtiğiniz.
Oyunlarda daha fazla performansı nerenizden salladınız acaba ?

Sanırım şunu demek istemiş Recep Baltaş'ın dediği gibi : SSD diskler oyunların açılış ve yüklenme süresini çok önemli bir biçimde düşürüyor. Örneğin normalde 2 dakikaya yüklenen bir oyun 45 saniyede yükleniyor. Yine açılması 2 dakika bulan oyun 30 saniyede açılıyor. Tabi bu işlemciye göre de değişiyor.

SSD'lerin içinde herhangi bir mekanik parça olmadığı için verilere ışık hızında ulaşıyorlar. Sabit Disk veriye 12 milisaniyede ulaşırken SSD'ler aynı veriye 0.1 milisaniyede ulaşıyor.

Bazı oyunlarda ara sahneler olmuyor. Örneğin Need for Speed gibi oyunlarda çok hızlı giderseniz önünüzdeki kısımların yüklenmesi zaman alabiliyor. SSD diskler ile bu sorunlar da tarih oluyor. Yani evet, SSD disklerin oyunlara da faydası en az iki kat oluyor. SSD’leri bilgisayarların yeni devrimi olarak değerlendirebilirim.

Oyunlarda daha fazla performansı nerenizden salladınız acaba ?
Oyun açılırken bekleme ekranlarında daha az beklemeniz ayrıca ara videolar açılırken kısa sürmesi sonuçta oyundaki açılış süresi ve beklerken ki sinir katsayınız azaldığı için olamaz mı? Ayrıca üslubunuza dikkat edin! Beni arkadaş anlamış.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı