Çözüldü SSD almama değer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kıvanç__

Centipat
i5 4210M işlemcili, GT 840M ekran kartlı, 4 GB 1600 MHz RAM'li bir Laptop'um var ama bilgisayar inanılamayacak kadar yavaş. DVD okuyucuyu söküp yerine 120 GB'lık bir SSD ve 4 GB'lık bir RAM almayı düşünüyorum. Sizce bunlar bilgisayarı hızlandırabilir mi? İnternetteki her şeyi denedim ama yine de yavaş ve sanırım bu son kozum sizce SSD ve RAM alırsam işe yarar mı?
Not: Windows 10 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SSD öyle bir şey ki garanti bozmaya da HDD'yi tamamen çıkarmaya da değer. Ben de 4 GB RAM yükseltip önce 120 GB SSD aldım. Sonra onu babama verip 240 GB SSD'ye geçtim. Çok memnunum şu an. Eskisine göre başka bir bilgisayar sanki.

1584606946879.png
Hayır, sadece RAM kapasitesini (sayısını) eğer tek yerine birden fazla kullanarak yapacaksanız onda marka, model, CAS (gecikme süresi) vb. RAM'in yazılı etiket kriterlerinin birbirleriyle tam olarak ayni (en başta ayni marka, modelde) olması çok önemlidir, SSD ve HDD markalarının RAM'in markasıyla veya birbirleriyle ayni markada olma şartı bulunmuyor. SSD'yi DVD-ROM'daki geniş yerine takabilmek için, bu SSD'yi satın alırken takma adaptörünü de (3.5" SSD Adaptör For Desktop gibi) mutlaka (zaten satıcı SSD'yi satarken size bunu tavsiye edecektir) satın alın. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı