Çözüldü SSD almama değer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kıvanç__

Centipat
i5 4210M işlemcili, GT 840M ekran kartlı, 4 GB 1600 MHz RAM'li bir Laptop'um var ama bilgisayar inanılamayacak kadar yavaş. DVD okuyucuyu söküp yerine 120 GB'lık bir SSD ve 4 GB'lık bir RAM almayı düşünüyorum. Sizce bunlar bilgisayarı hızlandırabilir mi? İnternetteki her şeyi denedim ama yine de yavaş ve sanırım bu son kozum sizce SSD ve RAM alırsam işe yarar mı?
Not: Windows 10 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SSD öyle bir şey ki garanti bozmaya da HDD'yi tamamen çıkarmaya da değer. Ben de 4 GB RAM yükseltip önce 120 GB SSD aldım. Sonra onu babama verip 240 GB SSD'ye geçtim. Çok memnunum şu an. Eskisine göre başka bir bilgisayar sanki.

1584606946879.png
SSD öyle bir şey ki garanti bozmaya da HDD'yi tamamen çıkarmaya da değer. Ben de 4 GB RAM yükseltip önce 120 GB SSD aldım. Sonra onu babama verip 240 GB SSD'ye geçtim. Çok memnunum şu an. Eskisine göre başka bir bilgisayar sanki.

1584606946879.png

Çözüm
i5 4210M işlemcili, GT 840M ekran kartlı, 4 GB 1600 MHz RAM'li bir Laptop'um var ama bilgisayar inanılamayacak kadar yavaş. DVD okuyucuyu söküp yerine 120 GB'lık bir SSD ve 4 GB'lık bir RAM almayı düşünüyorum. Sizce bunlar bilgisayarı hızlandırabilir mi? İnternetteki her şeyi denedim ama yine de yavaş ve sanırım bu son kozum sizce SSD ve RAM alırsam işe yarar mı?
Not: Windows 10 kullanıyorum.
SSD bilgisayarın işlem hızını artırır.

Merhaba Şu anda yazı yazmada kullandığım yenileştirilmiş masaüstü sisteminden bir örnek vereyim size. Eski HDD'le 4 GB RAM'le HDD'le çalışan win 7'li işletim sistemi, açılmadan önce VDSL modemi daha öncesinde internet erişimine açılıp asıl işletim sisteminin açılmasını VDSL modem bekliyordu, 240 GB SSD ve 8 GB RAM takviyeli yeni win 10'da ise (Eski 1 TB HDD ise yine anakarttaki bu sisteme bağlı olarak, sadece depolama alanı olarak çalışmakta) sistem anında açılıyor, bu defa da VDSL modemin internet erişimine açılmasını dakikalarca ben beklemek zorunda kalıyorum, yani süper açılma hızına siz bu son duruma bakarak karar verin, her şey tersine dönmüş oldu. Aslında çok da iyi oldu, ancak şu anda VDSL modemin internete açılma süresi asıl işletim sisteminin açılmasından geride kalıp çok hızlı olan sistemin mevcut açılma hızına yetişemiyor. SSD ve RAM takviyesinin her ikisi de bu nedenle çok önemlidir.

Bir de bu işletim sistemini direk SSD üzerine kuracaksınız, artık artan GB kapasitesi uygunluğuyla, eskiden çok düşük olan SSD'lerin bu GB kapasiteslerinde, sadece sistem dosyalarının SSD'ye yüklenmesi asıl işletim sisteminiin HDD'de kalması genellikle öneriliyordu, artan GB kapasitesi uygunluğuyla bu da tümüyle değişmiş oldu. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Bilgisayarın çağ atlar. Kingston HyprX Fury 120GB 500-500MB/s Sata 3.0 3D SSD Fiyatı

Kesinlikle değer, şu anda Laptop'un hızı kullandığınız HDD kadar. Size tavsiyem DVD ROM bölümüne takmak yerine HDD olduğu bölüme takmanız. DVD ROM bölümüne alacağınız aparat ile HDD'yi ikinci disk olarak kullanmanız.
Laptop'unuzda bulunan RAM'i memtes86+ aracıyla kontrol edin. Duruma göre eskisini de değiştirmek durumunda kalıp kalmayacağınızdan emin olun.

Artık HDD ile bilgisyar kurma geçti sisteminizde en kötü 120 GB bir SSD olsun. 120 GB SSD + HDD SSD'ye Windows kurarsın oyunları da HDD'ye kurarsın.

Kesinlikle değer, şu anda Laptop'un hızı kullandığınız HDD kadar. Size tavsiyem DVD ROM bölümüne takmak yerine HDD olduğu bölüme takmanız. DVD ROM bölümüne alacağınız aparat ile HDD'yi ikinci disk olarak kullanmanız.
Laptop'unuzda bulunan RAM'i memtes86+ aracıyla kontrol edin. Duruma göre eskisini de değiştirmek durumunda kalıp kalmayacağınızdan emin olun.

Değiştirmek derken markaların uyuşması mı gerekli?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı