SSD arttırmaya değer mi?

Bütçe
2500

ogulcansivri

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Göktürk
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5 12500H, RTX3050 4Gb, 512 GB Samsung SSD, 16 GB DDR4 CL22 Kingston Ram
Meslek
Sitogenetik Laboratuvar Sorumlusu
Arkadaşlar merhaba. Şu an elimde Samsung PM9A1 model M.2 SSD mevcut fakat 512 GB yetersiz gibi hissediyorum. Sizce bunu elden çıkarıp 980 Pro 1 TB almaya değer mi? Araştırmalarıma göre okuma yazma hızları çok yakın hatta bazı forumlarda PM9A1 daha iyi demişler.

Arkadaşlar merhaba. Şu an elimde Samsung PM9A1 model M.2 SSD mevcut fakat 512 GB yetersiz gibi hissediyorum. Sizce bunu elden çıkarıp 980 Pro 1 TB almaya değer mi? Araştırmalarıma göre okuma yazma hızları çok yakın hatta bazı forumlarda PM9A1 daha iyi demişler.
980 pro gereksiz hocam üst düzey sistemin yoksa cidden gereksiz. Kingston veya Mld 1TB alın hem fiyat olarak ucuzlar hemde 2 ssd slotunuz varsa depolama alanınız artmış olur.

Bunun dışında HDD, SSD kullanıyor musunuz?

Bunun dışında HDD, SSD kullanıyor musunuz?
Yok laptopta iki adet m2 slot 1 adet Sata slot var fakat bir tanesini kullanıyorum stok geldi o da.

Okuma yazma hızı bir SSD'yi daha iyi yapmaz. 980 Pro daha iyi ayrıca. Alan lazım ise artırmanın mantıksız yanı yok.
Yok hocam tabi de 980 pro daha iyidir büyük ihtimal zaten. Sadece kafamı karıştıran pc de sadece rdr 2 valo ve lol var adam akıllı fotoğraf vs yok ama 100 gb boş alan kaldı.

980 pro gereksiz hocam üst düzey sistemin yoksa cidden gereksiz. Kingston veya Mld 1TB alın hem fiyat olarak ucuzlar hemde 2 ssd slotunuz varsa depolama alanınız artmış olur.
KC3000 modelinden mi bahsediyorsunuz?

Aslında durum şöyle kız arkadaşımın laptobunda m2 SSD ve Ram upgrade yapacağım ortalama onun için alacağım bir ssd bile 970 evo plus olacak ona masraf yapacağıma kendi ssd mi verip kendime 1 tb almam daha mantıklı gibi geldi de şu ekonomide para harcamakta yoruyor artık... :D

Geri
Yukarı