SSD arızası nasıl anlaşılır?

Daha fazla  
makale.PNG

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Kısa bir zaman önce bir adet 120 GB SSD aldım. İlk gün SSD'yi bilgisayarıma takım Windows'u kurdum gayet stabil bir şekilde kullandım sonra oyun oynarken birden mavi ekran aldım ve SSD BIOS'da gözükmez oldu ilk önce SATA kablolarından şüphe duydum daha sonra başka bir SATA kablosu ile değiştirdim lakin bu sefer de olmadı. Ara sıra BIOS'da görünüyor yeniden başlattığımda tekrar gidiyor. En sonunda SSD'yi bilgisayardan çıkardım ve harddiske tekrardan Windows'u kurdum. Kısa süre bir böyle kullanmaya devam ettim bilgisayarımı daha sonra SSD'yi tekrar taktım 2. disk olarak SSD gayet normal bir şekilde görünüyor lakin bir dosya taşımaya çalıştığımda ya da bir uygulama kurmaya çalıştığımda SSD kullanımı %100 oluyor ve SSD bir süre sonra tekrar gözükmez oluyor. Gerçekten çok can sıkıcı bir durum yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunda yardımlık bir durum yok dostum garantiye gönderin ya da iade edin etme şansınız varsa, madem yeni aldınız, bilindik markalardan da şaşmayın derim.

Son düzenleme:
Bunda yardımlık bir durum yok dostum garantiye gönderin ya da iade edin etme şansınız varsa, madem yeni aldınız, bilindik markalardan da şaşmayın derim.

Cevap için teşekkür ederim. SSD aldığım yere idade ettim bana başka bir SSD verdi ancak yine aynı hatayı alıyorum, bu sefer SSD'yi hiç görmüyor. Sorun anakartta olabilir mi? Çünkü anakartım bayağı eski.

Geri
Yukarı