SSD B3 Hatası ve Bilgisayarın Reset Atma Sorunu

Reiz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Daha önce de açmış olduğum konuda sorunumu detaylı bir şekilde anlatmış, tüm çabalarımıza rağmen sorunu çözememiş ve garantisi devam eden ürünleri garantiye yollayarak sıfır ürünler tarafıma gönderilmişti. Sonrasında da düzgün ve dikkatli bir şekilde kurulumu yaptım. Bilgisayarı açtım 1-2 hafta kullandım ve daha önce yaşadığım sorunla hiç karşı karşıya kalmadım. 2 gün önce oyundayken bilgisayar aniden kapandı. Tekrarında daha önce yaşadığım sorunu tekrarlamaya, yani; yük altında bilgisayarın kendisi resetlemeye başladı. İlk kez olunca pek aldırış etmedim ve açma tuşuna bastım ve yine güç ara ara geldi ve tekrar gitti. Ledler yandı söndü. Nihayetinde 3 gün boyunca da bu sorun sürekli devam etti.

Sistemde kurulu bulunan parçalardan Anakart kontrol edildi ve sorun bulunamadığı için tekrar geri geldi. İşlemci, Güç kaynağı ve Ram'leri yenileriyle değiştirip yolladılar.

Kendim HD Tune ile SSD ve HDD test yaptım sorun görünmedi. Ekran kartını da başka bilgisayarda denedim sorun olmadı. Tam tersini de yani mevcut sisteme başka ekran kartı da koyarak denedim sorun yine devam etti.

Yine SSD ve HDD kontrol ederken şöyle bir hata ile karşılaştım;

hataresmi.jpg

İlk sorum bu hata ne anlam ifade ediyor? Ve ola ki SSD'de bir problemim varsa bu bilgisayarda böyle bir problem yaratır mı? Bir de kendim kasa da bi kaçak olur düşüncesi ile şimdi uzay kurulum denedim. Artık bu sorunla uğraşmaktan gerçekten sıkıldım. Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim. Saygılar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı