SSD Bağlantısı Nasıl Yapılır?

KoZmoss

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Ben yeni SSD alacağım fakat bağlantı nasıl oluyor bilmiyorum. SATA kablosu yetiyor mu?
Yoksa ekstra bir kablo almam gerekiyor mu?
Yanıtlarsanız sevinirim.

SSD'nin içinden kablo çıkmaz. Anakartınızın kabloları arasında fazla vardır muhtemelen. 1 tane SATA kablosu yeterli olacaktır. Diğer kabloda güç kablosu PSU'dan alacaksınız girişleri kontrol edin eğer yoksa birde güç için dönüştürücü almanız gerekebilir.

SSD'nin içinden kablo çıkmaz. Anakartınızın kabloları arasında fazla vardır muhtemelen. 1 tane SATA kablosu yeterli olacaktır. Diğer kabloda güç kablosu PSU'dan alacaksınız girişleri kontrol edin eğer yoksa birde güç için dönüştürücü almanız gerekebilir.
SSD aldım büyük ihtimal kablo çıkmayacak. Ne gerekiyor? Ben ekstra bir kablo göremedim.
WhatsApp Image 2019-12-28 at 19.23.51.jpegWhatsApp Image 2019-12-28 at 19.23.51(1).jpeg

Anakart kutusundan çıkan Sata kablosunu bir ucu SSD'ye bir ucu anakarta olacak şekilde takacaksın. Bir de güç kaynağından harddiskine takılı olan güç kablosundan bir tane daha var onu da takacaksın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı