SSD bir anda ısınıp soğuyor ve sistem mavi ekran hatası veriyor

ErehLexa

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi SSD bir anda ısınıyor 5 dakika sonra normal hale geliyor. Mesela 50 dereceye çıkıyor 5 dakika sonra tekrar 30 derecelere iniyor. Alt kısma ekran görüntüsünü koydum. Bir de bu sorunun dışında başka bir sorun daha var. O da şu: Bilgisayarı açtığımda nadiren bilgisayar donup mavi ekran veriyor, temizleniyor diyor. Daha sonra bilgisayar tekrar açılıyor ve normal bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Eğer bilginiz varsa ve aydınlatırsanız sevinirim. Bu bilgi işe yarar mı bilmiyorum ama bilgisayarda iki tane ekran kartı var. Normal kullanımlar için olan ekran kartının RAM'ini 2 GB'tan 1 GB'ta çektim. AMD olan.
Bilgisayar: Lenovo 82K200K0Tx.

Dosya Ekleri

• ssd sıcaklık.PNG
    ssd sıcaklık.PNG
    19,7 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim gibi SSD bir anda ısınıyor 5 dakika sonra normal hale geliyor. Mesela 50 dereceye çıkıyor 5 dakika sonra tekrar 30 derecelere iniyor. Alt kısma ekran görüntüsünü koydum. Bir de bu sorunun dışında başka bir sorun daha var. O da şu: Bilgisayarı açtığımda nadiren bilgisayar donup mavi ekran veriyor, temizleniyor diyor. Daha sonra bilgisayar tekrar açılıyor ve normal bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Eğer bilginiz varsa ve aydınlatırsanız sevinirim. Bu bilgi işe yarar mı bilmiyorum ama bilgisayarda iki tane ekran kartı var. Normal kullanımlar için olan ekran kartının RAM'ini 2 GB'tan 1 GB'ta çektim. AMD olan.
Bilgisayar: Lenovo 82K200K0Tx.

Sorun SSD gibi gözüküyor. Marka model nedir? Garantisi var mı? Virüs taraması yaptınız mı?

Minidump dosyanızı paylaşın.

Sorun SSD gibi gözüküyor. Marka model nedir? Garantisi var mı? Virüs taraması yaptınız mı?
Markasını bilmediğim için bilgisayarın modelini koydum. Nasıl öğreneceğimi bilmiyorum.

Minidump dosyanızı paylaşın.
Bende 5 tane minidump dosyası varmış hepsini analiz ettim, nasıl paylaşacağım sizinle?

Buldum. Markası Micron MTFDHBA512QFD. Garantisi var. Bilgisayarda windows tarama yapıyor bazen virüs gözükmüyor.

Hepsinde dxgmms2 yazıyor.

Son düzenleme:
Markasını bilmediğim için bilgisayarın modelini koydum. Nasıl öğreneceğimi bilmiyorum.

Bende 5 tane minidump dosyası varmış hepsini analiz ettim, nasıl paylaşacağım sizinle?

Buldum. Markası Micron mtfdhBA512QFD. Garantisi var. Bilgisayarda Windows tarama yapıyor bazen virüs gözükmüyor.

Hepsinde dxgmms2 yazıyor.

Micron da güzel SSD ancak garantisi var madem yetkili servise vermeniz en sağlıklısı olur. SSD'de sorun olduğu belli. Minidump dosyası tabii işleri değiştirebilir. Virüs olayını Kaspersky ile taratın. Bu tarz durumlarda virüs sorunu olabiliyor.

BIOS dahil sürücüleriniz güncel mi?

Aynı sorunu bir arkadaşımız ağ sürücüsünü kaldırıp tekrar yükleyerek çözmüş.

Son düzenleme:
BIOS dahil sürücüleriniz güncel mi?

Aynı sorunu bir arkadaşımız ağ sürücüsünü kaldırıp tekrar yükleyerek çözmüş.

Lenovonun uygulamasında bios güncelle diyor ama internette bilgisayar düzgün çalışıyorsa güncellemeye gerek yok diyorlar diye güncellemedim. Diğer driverların güncel mi bilmiyorum.

Lenovonun uygulamasında bios güncelle diyor ama internette bilgisayar düzgün çalışıyorsa güncellemeye gerek yok diyorlar diye güncellemedim. Diğer driverların güncel olması lazım.

Dosya Ekleri

• bios update.png
    bios update.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı