Çözüldü SSD birleştirme nasıl geri alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enessahin9

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG EVO 870
Arkadaşlar merhaba, dizüstü bilgisayarıma yeni bir SSD aldım. İlk açtığımda 1TB kullanılabilir alan vardı ve kullanabiliyordum. Bilgisayarda halihazırda bulunan SSD'nin depolama alanı az olduğu için yerlerini değiştirdim, disk klonlama yaptım, BIOS ayarlarından da düzeltmeleri yaptım fakat yeni SSD kullanılabilir alanı 256 GB olarak güncellendi ve eski haline döndüremedim. İhtiyacım olan verileri zaten yedeklemiştim o yüzden bilgisayarı tekrar sıfırladım bütün verileri silerek ama hala eski haline getiremedim. Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    147,6 KB · Görüntüleme: 32
Çözüm
USB ile kuruluma başlayıp, özelleştirme kısmında her şeyi silip, yeniden oluşturup, biçimlendirin, sonra 2. Diski çıkarıp kurulum yapın.
İş fena karışmış, Windows başka diskte, EFI ve kurtarma bölümü başka diskte, ayrılmamış alanlar var.

Size önerim önemli bilgilerinizi yedekleyip, 2 diski de kurulum aşamasında silip, sistemde tek disk bırakıp format atmak.
Gerçekten baya karıştırdım....
Bilgisayarda önemli hiçbir verim yok yedeklerimi zaten almıştım o açıdan bir sorunum yok.
Söylediğiniz biçimde formatı nasıl yapacağım? 2 diski de silebilirim zaten sıfır haldeler şu an.

USB ile kuruluma başlayıp, özelleştirme kısmında her şeyi silip, yeniden oluşturup, biçimlendirin, sonra 2. Diski çıkarıp kurulum yapın.
Teşekkür ederim, biraz zahmetli oldu ama hallettim. Yeni aldığım SSD'yi söküp USB ile temiz kurulum gerçekleştirdim. Daha sonra SSD'yi geri takıp Samsung Magician üzerinden disk sıfırlama USB'si oluşturdum. Bu aşamada USB sıkıntı çıkardı fakat 'diskpart' ile o sorunu da çözdüm. Sonuç olarak başladığım yere gelebildim... 😁😁😁

Yeni konular

Geri
Yukarı