Telefondan monitöre görüntü aktarırken çözünürlüğün düşmesi

THELEGENDOFDARK

Kilopat
Daha fazla  
Galaxy S20FE telefonumu 1080p monitörüme Type-C > HDMI bağlayarak kullanmak istiyorum ancak dönüştürücüyü bağladığımda yalnıca 720p görüntü alabiliyorum.

Notlar:
-1080p televizyona bağladığımda sorunsuzca çalışıyor.

-Monitöre taktığım bir seferinde -nedenini bilmiyorum- 1080p görüntü alabildim. Çıkarıp taktığımda tekrar 720P'ye düştü ve bir daha değişmedi.

-Monitör: Acer EG240y.
-Dönüştürücü: İsimsiz AliExpress Type-C to HDMI dönüştürücü.
-Kablo: Sorunsuz çalışan iki farklı HDMI kablosu.
-Telefon: İki farklı S20FE telefon (ikisinde de aynı sonucu alıyorum).

-Daha önce Dark markasının dönüştürücüsünü kullanmıştım onda sorunsuz 1080p görüntü alabiliyordum ancak onda da belirli aralıklarla ekran kapanıp açılıyordu.

- DeX ayarlarından çözünürlük değiştiremiyorum.

Galaxy S20FE telefonumu 1080p monitörüme Type-C > HDMI bağlayarak kullanmak istiyorum ancak dönüştürücüyü bağladığımda yalnıca 720p görüntü alabiliyorum.

Notlar:
-1080p televizyona bağladığımda sorunsuzca çalışıyor.

-Monitöre taktığım bir seferinde -nedenini bilmiyorum- 1080p görüntü alabildim. Çıkarıp taktığımda tekrar 720P'ye düştü ve bir daha değişmedi.

-Monitör: Acer EG240y.
-Dönüştürücü: İsimsiz AliExpress Type-C to HDMI dönüştürücü.
-Kablo: Sorunsuz çalışan iki farklı HDMI kablosu.
-Telefon: İki farklı S20FE telefon (ikisinde de aynı sonucu alıyorum).

-Daha önce Dark markasının dönüştürücüsünü kullanmıştım onda sorunsuz 1080p görüntü alabiliyordum ancak onda da belirli aralıklarla ekran kapanıp açılıyordu.

- DeX ayarlarından çözünürlük değiştiremiyorum.

Bazı monitörlerde hata verip çalışmadığını biliyorum. Sanırım sizin durumda aynı. TV'de çalışıyor dediğinize göre sorun dönüştürücüde değil.

TV olarak kulllandığımız bir monitörümüz var dönüştürücü ile uydu alıcısına bağlı çözünürlükle ilgili bir problem olunca çalışmıyor. Sizin de durum benzer olabilir. Başka bir telefonla deneme fırsatınız var mı?

@Quunix Yeni dönüştürücü aldığımda denerim.

@558memoli Zaten başka bir S20FE ile denedim, sonuç aynı oldu. Başka bir telefona da ulaşmam mümkün değil.

Asıl aklımı kurcalayan şey neden monitörün birkaç sefer 1080p verip bir daha vermemesi?

@Quunix Yeni dönüştürücü aldığımda denerim.

@558memoli Zaten başka bir S20FE ile denedim, sonuç aynı oldu. Başka bir telefona da ulaşmam mümkün değil.

Asıl aklımı kurcalayan şey neden monitörün birkaç sefer 1080p verip bir daha vermemesi?
Bunun dönüştürücüden kaynaklı olduğunu düşünüyorum dediğim gibi, veya telefon desteklemiyordur ama sanmıyorum.

Geri
Yukarı