SSD bölmeli miyim?

heli0s

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 360 GB'lık SSD kullanıyorum. SSD'yi C ve D olarak bölmeyi düşünüyorum. Sistemi C diskine kurup oyunları, sürücüleri ve programları D diskine kuracağım.

Böyle yaparsam sürücüler ve programlar, sistemle aynı diskte olmadığı için sorun çıkarır mı?

C'de Windows 10 Pro 64 bit kullanacağım. Kaç GB ayırmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bölebilirsiniz ihtiyacınıza göre. Lakin bölmenin hiçbir anlamı yok bana kalırsa.
Böyle yaparsam sürücüler ve programlar, sistemle aynı diskte olmadığı için sorun çıkarır mı?
Herhangi bir sorun çıkmaz. Windows'un olduğu disk dolarsa eğer, çok uğraştırır. Tek parça kullanmanızı tekrar tavsiye ederim.

Maalesef HDD yok. Hatta eklemeyi unuttuğum bir durum var. Üniversitede olacağım için oyunları her zaman temin edebileceğimi sanmıyorum. Bu yüzden format gerektiğinde (tek disk olursa) tüm oyunlarım da silinecek. Yani bölmek zorunlu oluyor bu durumda.

Ha bir de Windows güncellemeleri sistemin olduğu diske mi kurulur? Öyleyse yerini değiştirme imkanım var mı? Bunun dışında sistemin kaplayacağı alanın genişleyeceğini sanmıyorum, haksız mıyım?

Maalesef HDD yok. Hatta eklemeyi unuttuğum bir durum var. Üniversitede olacağım için oyunları her zaman temin edebileceğimi sanmıyorum. Bu yüzden format gerektiğinde (tek disk olursa) tüm oyunlarım da silinecek. Yani bölmek zorunlu oluyor bu durumda.

Ha bir de Windows güncellemeleri sistemin olduğu diske mi kurulur? Öyleyse yerini değiştirme imkanım var mı? Bunun dışında sistemin kaplayacağı alanın genişleyeceğini sanmıyorum, haksız mıyım?
Güncelleştirmeleri kurduktan sonra ayarlardan eski güncelleştirme dosyalarını kaldırabilirsiniz. Windows hangi diskteyse oraya kurulur güncellemeler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı