Çözüldü SSD C olarak, Harddisk D olarak görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YunusG.

Hectopat
Merhaba, bilgisayarıma kurulum rehberinizi izleyerek Windows 10 kurdum fakat SSD'im C, HDD'im D olarak gözüküyor. Ne yapabilirim ve Epic Games ve Steam oyunlarımı sadece SSD'ye kurabiliyorum. Format atıp tekrar Windows kurarsam düzelir mi? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Bu şekilde görünmesi çok normal. Windows kurulu olan dizine otomatik olarak C:\ yolunu atar.

Steam, Origin vb oyun platformlarında varsayılan kütüphane klasörünüzü D:\ sürücüsündeki bir klasör olarak gösterebilir ve oyunlarınızı D:\ sürücüsüne yükleyebilirsiniz.

ŞU konuya bir göz atın.
Bu şekilde görünmesi çok normal. Windows kurulu olan dizine otomatik olarak C:\ yolunu atar.

Steam, Origin vb oyun platformlarında varsayılan kütüphane klasörünüzü D:\ sürücüsündeki bir klasör olarak gösterebilir ve oyunlarınızı D:\ sürücüsüne yükleyebilirsiniz.

ŞU konuya bir göz atın.

Çözüm
Sorun ne tam olarak anlamadım. Steam ve Epic Games'i sadece SSD'ye kurmak istiyorsanız kurun. C diski ya da D diski ile alakalı durumu anlayamadım. İstediğiniz şey işletim sistemini HDD'ye kurmak mı?

Tam olarak sorununuzu anlamadım. Windows'u SSD'ye kurduysanız C olarak gözükür zaten. Diğer depolama aygıtları ise D, E vb. şekillerde görünür.

Steam vb. oyun platformlarında oyunları kurarken farklı disklere yükleme seçeneği sunuyor zaten. Farklı bir disk seçerseniz oraya küçük bir kitaplık oluşturuyor ve oyunları oraya kuruyor.
414091

Tabi sizde "D:\ yoluna kitaplık kur ve yükle" tarzı bir ibare çıkacaktır, bende zaten olduğu için böyle görünüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı