SSD değişimi sonrası ne yapmalı?

Tek slot hocam. Windows'un sitesinden flash belleğe indirip kuracağım değil mi? Bir de driverlar için ne yapmamı önerirsiniz_.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Driverlar için sistem parçalarını at ben sana hangilerini indireceğini yazayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Driverlar için sistem parçalarını at ben sana hangilerini indireceğini yazayım.
Tamamdır hocam. Buyrun
ASUS GeForce RTX 4060 DUAL OC 8GB GDDR6 DLSS 3 128 Bit Ekran Kartı
GSKILL 16GB Ripjaws S5 6000Mhz CL36 DDR5 Siyah Single Kit Ram
ASUS PRIME A620M-K 6400MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI VGA mATX Anakart
AMD Ryzen 7 7700 3.8 GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM5 5nm MPK İşlemci

bunlar dışında bir parça bilgisi gerekmiyor sanırsam.

1-Format atmadan önce, buradan güncel BIOS'u indir ve BIOS'tan kur (buradan yardım alabilirsin).

2-Format attıktan sonra, ayarlar>Windows update>güncelleştirmeleri denetle. Bırak hepsini kursun, daha sonra Microsoft Store>kitaplık>güncelleştirmeleri denetle.

3-Buradan ekran kartı sürücünü indirmek için hemen indire basıp Experience'i indir ve oturum açtıktan sonra sürücü kısmından ekran kartı sürücünü indir ve kur.

4-Buradan LAN ve audio'yu indir ve kur (ihtiyacın varsa Armoury Crate'te yükleyebilirsin).

5-Buradan auto detect and install yazan yerden download Windows drivers'a tıkla, indir ve kur. Alternatif olarak üçüncü adımdaki sitedende chipset'i de kullanabilirsin.

6-Buradan>firmware update>downloads kısmından SSD'ni güncelleyebilirsin.

Not: Neredeyse her şeyin sürücüsü olabilir yani modelini+driver yazarak internette aratıp kendi sitesinden kurman yeterli. Mesela (varsa bazı) monitörlerin de driverları var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı