SSD değişimi sonrasında Windows lisansı aktif olmuyor

truva90

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Bilgisayarıma yeni M.2 SSD aldım ve biraz önce SSD'yi değiştirdim ve Windows 11 kurulumunu yaptım. Eski SSD'de Windows 11 kuruluydu ve Microsoft hesabıma bağlıydı. Microsoft hesabım aktif fakat hala Windows etkinleştirmemi istiyor, otomatik olarak etkinleştirilmedi. Key'i mail adresimden buldum fakat tekrar aktif edemiyorum. Nasıl çözerim sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,
Bilgisayarıma yeni M.2 SSD aldım ve biraz önce SSD'yi değiştirdim ve Windows 11 kurulumunu yaptım. Eski SSD'de Windows 11 kuruluydu ve Microsoft hesabıma bağlıydı. Microsoft hesabım aktif fakat hala Windows etkinleştirmemi istiyor, otomatik olarak etkinleştirilmedi. Key'i mail adresimden buldum fakat tekrar aktif edemiyorum. Nasıl çözerim sorunu?
Yeni OEM key al. fiyatları pahalı değil pahalı değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Mümkünse biosa gömülü Key'i de kontrol edin. Belki maildeki keyden farklıdır.
Aslında biosa gömülü key olması halinde kendiğinden etkinleşmesi gerekirdi. Girdiğiniz key farklı ise biosa gömülü key'i girerek tekrar etkinleştirme denemesi yapın.

Windows 8 için hazırlanmış ama galiba tüm sürümler için geçerli. Technopat makale:

Son düzenleme:
Dediğiniz her şeyi yaptım fakat bir türlü aktive edemedim. Birinde program hata veriyor diğerinde msdr tabı mevcut değil. Başka yöntem bilen biri var mı tekrardan 180 tl vermek istemiyorum.

Mümkünse biosa gömülü Key'i de kontrol edin. Belki maildeki keyden farklıdır.
Aslında biosa gömülü key olması halinde kendiğinden etkinleşmesi gerekirdi. Girdiğiniz key farklı ise biosa gömülü key'i girerek tekrar etkinleştirme denemesi yapın.

Windows 8 için hazırlanmış ama galiba tüm sürümler için geçerli. Technopat makale:

Merhaba soruna bir çözüm buldunuz mu aynı sorunu şuan ben yaşıyorum bilgisarayımda sadece ssd değişti Windows aktif olmuyor.

Merhaba soruna bir çözüm buldunuz mu aynı sorunu şuan ben yaşıyorum bilgisarayımda sadece ssd değişti Windows aktif olmuyor.
1-) Lisansınız var mıydı?
2-) Nereden almıştınız? ( Laptop ise işletim sistemi ile mi geldi freedos muydu? Ucuz dijital lisans mıydı? KMS miydi? vsvs)

Yukarıdaki soruların kafamdaki hayali cevaplarına göre çözümünüz : Tekrar ucuz lisans alabilirsiniz veya KMS... :)

2-) Nereden almıştınız? ( Laptop ise işletim sistemi ile mi geldi freedos muydu? Ucuz dijital lisans mıydı? KMS miydi? vsvs)
Dijital lisansa sahibim pc toplar iken orjinal olarak almıştım

Yukarıdaki soruların kafamdaki hayali cevaplarına göre çözümünüz : Tekrar ucuz lisans alabilirsiniz veya KMS... :)
Bilgisaray toplarken almıştım dijital lisans'a sahibim her bilgim yeni ssd geçti ama bir türlü lisans aktif olmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-24 233330.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-24 233330.png
    18,4 KB · Görüntüleme: 10
  • Ekran görüntüsü 2023-10-24 233540.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-24 233540.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 10
  • Ekran görüntüsü 2023-10-24 233622.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-24 233622.png
    18,1 KB · Görüntüleme: 11

Geri
Yukarı