Dizüstü bilgisayar termal macunu değiştirdikten sonra açılmamaya başladı

ahmettarslan

Femtopat
Daha fazla  
Laptopun termal macununu değiştirdim ve açmayı denediğimde açılmadı. Fakat bilgisayarın şarj ışığı yanıyor ve USB girişlerine bir şey takınca çalışıyor.

Eğer istisnai bir şekilde üreten olmamışsa piyasadaki her laptopta işlemci anakarta gömülü(lehimli) olur.
Teşekkür ederim hocam. İşlemci fanı çalışmasa da bilgisayar açılır aslında acaba arkadaşın başka bir parça falan mı yerinden oynadı veya zarar gördü. Veya statik elektrikle ilgili bir sorun da olmuş olabilir içini temizledikten sonra.

Teşekkür ederim hocam. İşlemci fanı çalışmasa da bilgisayar açılır aslında acaba arkadaşın başka bir parça falan mı yerinden oynadı veya zarar gördü. Veya statik elektrikle ilgili bir sorun da olmuş olabilir içini temizledikten sonra.

Daha önce işlemci fanını takmadığım için laptop açıldıktan saniyeler sonra kapanmış ve bir daha açılmamıştı. Acı tecrübe ile edinmiştim fanın önemini. Maalesef bir daha çalıştıramamıştım. Belki bazı modellerde kendisini korumaya alıyordur diye düşündüm. Dedikleriniz de olabilir tabii ki.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı