Çözüldü SSD diskpart'ta gözüküyor ama kurulumda gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bubblesx

Centipat
Yer
bolu
Daha fazla  
Merhaba Intel WMD ile alakalı bir ayar BIOS üzerinde yok, 1 haftadır Windows kuramadım. Sadece Linux kurabiliyorum ama onlarda donma sorunu yasıyorum. Kurulum ekranında FN Shift F10 yapıp diskpart'a baktıgımda gözüküyor.

20220924_112658.jpg

20220924_112721.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet SSD BIOS'ta gözüküyor.

Eki Görüntüle 1526258

Denedim ama yine sürücü yükle dedi.
BIOS'tan SSD'yi bir kere devre dışıbırakın. Sonra kaydedip çıkın. Sonrasında flash belleki takın. Ardından çıkarsa işletim sistemini SSD'ye yükleyin. Kuracağınız işletim sistemi nedir? Ayrıca Windows ise Microsoft'tan mı indirdiniz yoksa başka bir siteden mi?

BIOS'tan SSD'yi bir kere devre dışıbırakın. Sonra kaydedip çıkın. Sonrasında flash belleki takın. Ardından çıkarsa işletim sistemini SSD'ye yükleyin. Kuracağınız işletim sistemi nedir? Ayrıca Windows ise Microsoft'tan mı indirdiniz yoksa başka bir siteden mi?
Eğer Windows'u başka bir siteden indirdiyseniz (Technopat hariç) Üzerinde oynandığı için gözükmüyor olabilir.
Windows 10 (Microsoft'un ücretsiz yükseltmesi 20H2'ye kadar. Sonrasındaki uygulamalar ürün anahtarı ister. Ben de orijinal olduğu için burada paylaşıyorum.):
Windows 8.1:
Windows 7 (Yalnızca Technopat'te var.):

Buradan size hangisi uygunsa seçip indirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Eğer Windows'u başka bir siteden indirdiyseniz (Technopat hariç) üzerinde oynandığı için gözükmüyor olabilir.
Windows 10 (Microsoft'un ücretsiz yükseltmesi 20H2'ye kadar. Sonrasındaki uygulamalar ürün anahtarı ister. Ben de orijinal olduğu için burada paylaşıyorum.):
Windows 8.1:
Windows 7 (yalnızca Technopat'te var.):

Buradan size hangisi uygunsa seçip indirebilirsiniz.

Microsoft'un sitesinden Windows 10 indirdim SSD'yi devre dışı bıraktım yeniden denedim gözükmüyor.

Microsoft'un sitesinden Windows 10 indirdim SSD'yi devre dışı bıraktım yeniden denedim gözükmüyor.
Başka işletim sistemi deneyin. Ayrıca o yukarıdaki seçenek açıksa onu kapatın. Ya da varsa eğer otoya alın. Düzelebilir. Eğer düzelmezse SSD'nin anakarta bağlandığı kablo zarar görmüş olabilir. Eğer zarar görmemişse takılan kısımda tozlanma olabilir. O kısımlara da dikkat edin.

Başka işletim sistemi deneyin. Ayrıca o yukarıdaki seçenek açıksa onu kapatın. Ya da varsa eğer otoya alın. Düzelebilir. Eğer düzelmezse SSD'nin anakarta bağlandığı kablo zarar görmüş olabilir. Eğer zarar görmemişse takılan kısımda tozlanma olabilir. O kısımlara da dikkat edin.

Sadece Linux dağıtımları kurabiliyorum masaüstü değil M.2 SSD kapağını açıp baktım sorun yok Linux donuyor optimizasyon sorunlu çoğunu denedim video bile izlenmiyor.

Sorunu çözdüm konuyu kapatıyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı