SSD dolduğunda hızı yavaşlar mı ?

Ben sana olayı anlatacağım. Kafan karışırsa tekrar oku, anlamadın mı beni etiketle sor şurayı anlamadım diye.
Olaya geçelim şimdi sen bir veri indirdiğinde ilk öncelikle o veri RAM'e yazılır. Sonrasında harddiskine yazılır.
Örnek verelim sen internetden program indireceksin, programı indire bastın internet hızın müthiş hemen indi. Şimdi veri RAM yazıldı. RAM de o veriler tutulur ve sonrasında harddiskine gönderilir. Harddiskin ufak ufak yazar. Hibrit harddiskde mantık ise senin indirdiğin veri RAM'den SSD'ye yazılır. Sonrasında Harddisk'e yazılır. RAM'in light versiyonu gibi düşünebilirsin.
Yalnız biz 128 GB SSD ve 1 TB harddisk alınca ilk önce SSD'ye yazılıp sonra harddisk'e yazılmıyor. Biz SSD'mize işletim sistemini, sık kullandığımız programları kuruyoruz. Harddiske ise oyun, arşiv dosyalarımızı videomuzu vb şeyleri koyuyoruz. Senin 0 8 GB SSD'ne veri yazılmıyor. O bir aracı, hızlandırmak için.
Başka bir örnek verelim, sen flash belleğini taktın. Flash belleğin hızını boş ver flash bellek sistemden her şeyden hızlı olsun. Şarkıları bilgisayarıma atayım dedin. Nemi oluyor ilk RAM'e yazıldı şarkıların. Oradan Harddisk'in içindeki SSD'ye yazıldı. Sana bilgisayar diyor ki veri kopyalandı. Aslında kopyalanmadı. Sen o pencereyi kapatır iken o sırada SSD'deki veriler Harddisk'ine yazılıyor.

Kafamda soru işareti kalmadı teşekkürler. Programlama için laptop arıyordum o yüzden etkisi nasıl olur diye merak etmiştim öğrendim. Anladığım kadarıyla 8 GB'lık olanlarda işimi görecek gibi gözüküyor. Tekrardan teşekkürler.

Kafamda soru işareti kalmadı teşekkürler. Programlama için laptop arıyordum o yüzden etkisi nasıl olur diye merak etmiştim öğrendim. Anladığım kadarıyla 8 GB'lık olanlarda işimi görecek gibi gözüküyor. Tekrardan teşekkürler.

İşini görür mü bilmem ama program açmada çok etkisi olmaz. Onun yerine normal SSD al. 128 GB/256 GBlık SSD ve 1 TB HDD.

Eğer Visual studio yani yazılımcıların kullandığı uygulama kullanıyorsan sana 128 gb yetmeyecek en az 210 gb gecek bir ssd hardisk al çünkü microsoft kendi sitesin de diyor ki en az 800 mb yada 210 gb gecebelir eklediğin özellikler için diyor.Bunu sakın unutma

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı