SSD dolu gözüküyor

Mustafa K2

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarda sadece 256 GB SSD var, Windows'la 237 oluyor. Ama bilgisayarda sadece 130 GB oyun var başka 1 GB'dan büyük hiçbir uygulama yok ama sadece 25 GB boş alan var. 80 GB nerede anlamıyorum.

1545235058568.png

Benim de 1tb hdd var fakat 940 gb kullanabiliyorum. SSD veri kurtarmak ve rahat çalışmak için bir alan ayırır. Bu arada SSD'yi o kadar doldurma yoksa hdd'den bir farkı kalmaz.

Format filan attınız mı? Belki windows.old dosyaları kalmış olabilir. Onun haricinde Samsung SSD ise over provisioning veya kendi SSD'nizde ona benzer SSD sağlık durumunu korumak için ayrılmış alan olabilir. 237 GB olması gereken orası doğru.

Biçimlendirilmeyen ayrılmış alan vardır.

Buraya gir bak bakalım var mı?
Eki Görüntüle 352894
Format filan attınız mı? Belki windows.old dosyaları kalmış olabilir. Onun haricinde Samsung SSD ise over provisioning veya kendi SSD'nizde ona benzer SSD sağlık durumunu korumak için ayrılmış alan olabilir. 237 GB olması gereken orası doğru.
237 GB'ın normal olduğunu biliyoru 237 nin içinde 80 GB eksik. Ayrılmış alan sadece 1 GB var. Daha hiç format atmadım. DLL hatası için dosyalar indirmiştim ama 80 GB değildi yani.

Bilgisayarımdan diske sağ tıklayıp, diski temizle dedikten sonra sistem dosyalarını temizle dediniz mi? Bu dediklerim etki eder de en fazla 10 GB eder yani. Sistem geri yükleme kısmına da bakın aynı şekilde diske sağ tıklayarak. Bunun harici atılan konuda arkadaş treesize porgramını öğrenmiş bu dediklerimle düzelmezse onunla bakın isterseniz.

Bir sorun yok, senin kafan karışmış. Toplam disk kapasitesi 238 GB ve 1 GB ayrılmış. 138 GB yüklü oyun vs. var tabii buna ek olarak işletim sistemi de var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı