SSD dolunca performans düşer mi?

1444 ile baslayan testi cihazi aldiktan 2 hafta sonra yaptim sadece ekrandaki uygulamalar kurulu idi.
4KiB yazma performansinda bir dusus var ama diger butun degerler doldukca cok degismemis.
Yani oyunlar 4 sn yerine 6sn'de yuklenebilir. Tek etkisi bu.
asdfasdfasdf.png

CrystalDiskMark.png

Etkilediğini söylüyorlar. Denemedim ama genelde arkadaşlar 20-30 GB boş alan kalsın diyorlar SSD kullanırken. Benim şu an 12 GB falan boş yer ama bir sorun yaşamıyorum açıkçası. Belki testlerde gözükecek bir eksisi vardır.

Benim şöyle bir sorunum var 1 ay önce bilgisayarım oyunlarda gereken FPS değerini vermediği için garantiye götürdüm. Oradaki çalışan bilgisayarın sorunu olmadığını depolamanın çok dolu olduğunu söyledi. Bende bilgisayarı sıfırladım. Sıfırladıktan sonra Mafia Definitive Edition'u oynadım ve PC düzelmişti gereken FPS değerlerini veriyordu sonra bir sürü dosyalar indirdim videolar çektim derken yine doldu SSD bende Mafia'yı ve gereksiz dosyaları sildim 100 GB'dan fazla boş alan oldu sonra Far Cry 5i indirdim Far Cry 5i indirince 40 GB falan boş alan kaldı ve PC yine sıfırlamadan önceki gibi olması gerekenin çok altında FPS değerleri vermeye başladı. Biraz uzun yazmış oldum kusura bakmayın. Şimdi 2 tane sorum var; acaba bilgisayarın kendisinde bir sorun var mı yoksa bütün sorunu oluşturan SSD'nin dolmasımı (Far Cry 5'de 60 70 olması gereken FPS 30 40'larda)

Yeni konular

Geri
Yukarı