M.2 SSD Performansı Düşer mi?

varexta

Centipat
Makaleler
1
Merhabalar. M.2 SSD almayı planlıyorum. Hangi markayı alacağıma henüz karar veremedim. M.2 SSD'nin performansını düşürecek faktörler tam olarak nelerdir?

En büyük faktör ısı belli bir sıcaklığa gelince otomatik olarak frenliyorlar hızlarını. Onun dışında kasan hava giriş çıkışı iyiyse bir problem olmayacaktır. Ekstra soğutucu alıp üzerine termal pedler ile daha iyi bir soğutma sağlayabilirsin.

Isı ilk etken sonrasında. Marka olarak Adata XPG (S40 modeli üzerinde bulunan LED'lerden dolayı ısınıyor ve performans kaybına sebebiyet veriyor) Corsair, Samsung, Kingston, Crucial, WD liste uzar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Markası bilindik alırsanız yazan değerlere ulaşabilirsiniz. Diğer markalar hem bu hızı veremiyorlar hem de güvenirlikleri düşündürücü. Bir de SSD de her zaman %10 boş alan bırakınız. Tam doldurmak SSD sağlığını ve performansını bozucaktır.

Isı ilk etken sonrasında. Marka olarak Adata XPG (S40 modeli üzerinde bulunan LED'lerden dolayı ısınıyor ve performans kaybına sebebiyet veriyor) Corsair, Samsung, Kingston, Crucial, WD liste uzar.
Hocam yanlışınız var bu konuda bende bu ssd var ve ledlerden dolayı değil üzerinde plastik olduğu için oluşan ısı birikiyor nerden biliyorsun diye soracak olursan üzerine harici soğutma aparatı taktım ve 45 dereceyi geçmedi testlerde normal kullanımda plastiği takılı iken 45 dereceyi geçtiğini görmedim ama şuda bir gerçek crystal mark disk testi yaptığımda 70 dereceyi gördüm ama test ile normal kullanım bir değil dediğim gibi 45 derece üstünü görmedim plastiği olduğu halde.

Hocam yanlışınız var bu konuda bende bu ssd var ve ledlerden dolayı değil üzerinde plastik olduğu için oluşan ısı birikiyor ve normal kullanımda 45 dereceyi geçtiğini görmedim ama şuda bir gerçek crystal mark disk testi yaptığımda 70 dereceyi gördüm ama test ile normal kullanım bir değil dediğim gibi 45 derece üstünü görmedim plastiği olduğu halde.
Konularda konuşulmuştu oradan aklımda kalmış, ekran kartı altında bulunan M2 soketine takıldıysa ısı oluşabilir, evet. Cahilliğime verin, yanlış bilgi olarak raporlayabilirsiniz. Teşekkürler bilgiler için.

Kasam PowerBoost'un dandik bir kasası 3 tane fanı var ama sadece görüntü olarak var yani performansları çok düşük.

Markası bilindik alırsanız yazan değerlere ulaşabilirsiniz. Diğer markalar hem bu hızı veremiyorlar hem de güvenirlikleri düşündürücü. Bir de SSD de her zaman %10 boş alan bırakınız. Tam doldurmak SSD sağlığını ve performansını bozucaktır.

Merhaba. Benim merak ettiğim bir şey var anakart üzerindeki SSD mi büyük olmalı yoksa? Ektra disk alsam olur mu? Oyunları yüklemek için çünkü M.2-325 GB olduğundan yeterli gelmiyor yedek disk alıp taksam işimi görür mü? Yoksa M.2 mi değişmek gerek?

Geri
Yukarı