SSD DRAM Windows'a etki eder mi?

Sueqraa

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Harry Potter'a tapıyorum.
Selamlar. 1 TB Samsung 870 QVO SSD kullanmaktayım. Forumda bulduğum bir tabloda DRAM var gözüküyor ama olmadığını söyleyenler de oldu, Windows 870 QVO SSD içine kurulu şekilde kullanılıyor ve yazma hızım 80 MB'a kadar düşmüş durumda. Önceki konumda DRAM olmayan SSD modellerinde bu sorunların olabileceği söylenmişti. İnternette gezinmeme rağmen bununla ilgili bilgilere erişemedim. Bilen arkadaşlara, benim gibi bilmeyen herkes adına soruyorum, aldığımız SSD'nin içine Windows kurduktan bir süre sonra yazma hızının düşmemesi için kullandığımız diskte DRAM bulunmalı mı? Cevap hayır ise ne bulunmalı ve nelere dikkat edilmeli? Son olarak, Kingston A400'de bu DRAM dediğimiz şey var mı ya da Windows kurunca ileride yazma hızımda düşüş olur mu? Tabloda yok gösteriyor ama herkes 870 QVO'da DRAM yok demesine rağmen burada var gözüküyor, o yüzden bayağı kafam karıştı.
Bahsettiğim SSD tablosu: SSDs.

Son düzenleyen: Moderatör:
QVO zaten gerek TBW gerek IOPS gibi değerleri daha düşük bir model. O hızlara düştüyseniz ya SSD miladıni doldurmuştur ya da siz SSD'yi çok doldurmuşsunuzdur.

Bence garantiye gönderin. Değişim yapılınca satıp başka model alın.

Sorunun cevabı da evet. DRAM mevcut. DRAM olmayan Samsung SSD var mı bilmiyorum. :D

QVO zaten gerek TBW gerek IOPS gibi değerleri daha düşük bir model. O hızlara düştüyseniz ya SSD miladıni doldurmuştur ya da siz SSD'yi çok doldurmuşsunuzdur.

Bence garantiye gönderin. Değişim yapılınca satıp başka model alın.

Sorunun cevabı da evet. DRAM mevcut. DRAM olmayan Samsung SSD var mı bilmiyorum. :D.

SSD 3 aylık falan, %50 gibi bir doluluk vardı. Birkaç yerde "o SSD'nin içine Windows kurma, hızı düşer" diyen kişiler olmuştu. En kötü ihtimalle Rapid mod açıp kullanırım orası problem değil ama yine de Windows için farklı bir SSD alacağım, garanti işine girersem 1 ay boyunca PC kapalı kalır. :D.

Hocam, bu rehber sizi aydınlatır.

Yeni konular

Geri
Yukarı