SSD Drop Azaltır mı?

FPS artışı yapmaz ama drop'u azaltabilir. Bazı arkadaşlar azaltmaz demiş ama günümüz oyunlarının boyutu 100 gblara dayandığı için HDD'ler artık veri yetiştiremiyor bu sırada anlık takılmalar olabiliyor. SSD bu darboğazı engellediğinden drobu geçirir. Fakat burada drop sebebini iyi araştırmak gerek. Dropun kaynağı ne ise onun geliştirmek gerek.

@khlestov , en basitinden 16GB dual RAM ile bile yukarıda belirttiğim Death Stranding & Marvel's Avengers gibi yeni nesil açık dünya temalı oyunlarda HDD dropları kurtarmaya yetmiyor maalesef, ama çift kanal belleğin genel olarak RAM canavarı oyunlarda daha büyük bir önemi var orasına katılıyorum zaten.

Son düzenleme:
FPS artışı yapmaz ama drop'u azaltabilir. Bazı arkadaşlar azaltmaz demiş ama günümüz oyunlarının boyutu 100 gblara dayandığı için HDD'ler artık veri yetiştiremiyor bu sırada anlık takılmalar olabiliyor. SSD bu darboğazı engellediğinden drobu geçirir. Fakat burada drop sebebini iyi araştırmak gerek. Dropun kaynağı ne ise onun geliştirmek gerek.
yalnızca gta 5 ve valorant oynicam sistemimi de sana anlatayım oyunlarda fps değilde drop yaşıyorum

DDR3 1600MHZ 4GB RAM
R7 240 2GB 64 BİT
İNTEL PENTİUM G3260 3.30GHZ 2 ÇEKİRDEK
Birde SSD 120gb(aldığımda)

peki 4gb ram daha alıp 8gb ram yaparsam?

ne önerirsiniz peki ram i 8gb mı yapmalıyım? drop sorununun ortadan kalkmasını istiyorum sadece
Yani rami 8 yapsanız ekran kartı yetersiz gelebilir, onu da değiştirseniz SSD yetersiz kalır. Bence gidebildiğiniz yere kadar böyle gidin. İlk aşmada bütçeniz kısıtlı ise ram artırımı en mantıklısı. Ama tüm sorunu çözmez bir kez daha belirteyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı