SSD ekleme sonrası "No bootable device" problemi

caneraydin22

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
ÖGG
Packard Bell TS11 HR712 marka bir laptopum var. Eski harddiskim ölünce, bugün yeni bir Toshiba marka SSD aldım. Harddiski taktıktan sonra konu başlığındaki hatayı aldım. Forumda ve birkaç yerden BIOS'tan çözüm denedim. Örneğin bazı forumlarda gösterilen BIOS sekmeleri bende o şekilde göstermiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde işletim sistemi yüklü olmayan SSD'yi boot edemez sistem. Windows kurmanız gerekiyor öncelikle.

USB üzerinde daha önce yüklediğim windows kurulumum vardı. USB'yi takıyorum sıralamalarda 1.sıraya alıyorum fakat yine olmuyor. Kurulumu nasıl başlatabilirim? Nerden başlamam gerekiyor, nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle SSD'nin doğru takıldığından emin olun. Eğer ki SSD doğru takılmış ise işletim sistemi kurmak için USB belleğinizi takıp tekrardan format işlemini başlatmayı deneyiniz. SSD doğru takıldıysa büyük ihtimalle USB belleğinizde yada içindeki dosyalardaki veriler bozulmuş olabilir. Başka bir USB ile tekrar denemenizi tavsiye ederim. Umarım sorununuz çözülür.

Bence hali hazırda çalışan bir PC varsa onda sıfırdan bir Windows kurulum USB'si hazırlayın. Microsoft'dan Windows iso dosyasını indirip Rufus programı ile bu iso'yu USB belleğe yazdırabilirsiniz. Detaylı birşey değil ama Google'da anlatımlar bulabilirsiniz.

Sonrasında USB'yi takın, BIOS'da boot sırasında USB'yi en başa alın ve ayarları kaydedip yeniden başlatın. Kurulum esnasında Windows'u nereye kurayım diye soracak, SSD'yi seçin. Hepsi bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı