Çözüldü SSD formatsız kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RBTurkTR

Centipat
Merhaba ben Windows 10 Home işletim sistemini kullanıyorum ama bilgisayarımda HDD takılı olduğu için çok yavaş açılıyor. İnternetten SSD almak istiyorum ama bazı soruları merak ediyorum. SSD alırsam tekrardan Windows 10 Home' u kurmam mı gerekiyor? Eğer tekrardan kurmam gerekiyorsa HDD'yi CD roma bağlasam Windows 10 Home'yi kurmama gerek kalır mı? Eğer mecbur Windows 10 Home'u kurmam gerekiyorsa eski format diskimi (Windows 7) Windows 10 Home'ye dönüştürebilir miyim? (NOT: Windows 7 desteklemesi bittiği zaman Windwos 10 Home'ye dönüştürebilmiştim. Tekrar dönüştürülebilir mi peki?)

Çözüm
Samsung Data Migration adlı programı kullanarak format atmadan bilgisayarı kullanmaya devam edebilirsiniz, 1-2 hafta önce aynı işlemi yaptım, klonlama başarılı olduktan sonra boot diski olarak SSD'yi seçmeniz gerekir ama yeterli disk alanına sahip misiniz onu kontrol edin önce. Atıyorum HDD 1TB ise ve alacağınız SSD 240 GB ise klonlama yapamazsınız. Biraz daha bilgi vermeniz gerek.
Samsung Data Migration adlı programı kullanarak format atmadan bilgisayarı kullanmaya devam edebilirsiniz, 1-2 hafta önce aynı işlemi yaptım, klonlama başarılı olduktan sonra boot diski olarak SSD'yi seçmeniz gerekir ama yeterli disk alanına sahip misiniz onu kontrol edin önce. Atıyorum HDD 1TB ise ve alacağınız SSD 240 GB ise klonlama yapamazsınız. Biraz daha bilgi vermeniz gerek.

Çözüm
Peki ya Win7'yi Win10'a yükseltebiliyor muyuz? Çünkü elimde Win7 format diski var. Bir keresinde Win7 den Win10'a ücretsiz bir şekilde yükseltmiştim. (Microsoft'un sitesinden korsan lisansı olmadan) Ama bu yükseltmeyi 11-12 ay önce yapmıştım. Demek istediğim şuan SDD yi taksam daha sonra Win7 Diskini takıp format atsam daha sonra ise Win10 a yükseltebilir miyim?

Peki ya Win7'yi Win10'a yükseltebiliyor muyuz? Çünkü elimde Win7 format diski var. Bir keresinde Win7 den Win10'a ücretsiz bir şekilde yükseltmiştim. (Microsoft'un sitesinden korsan lisansı olmadan) Ama bu yükseltmeyi 11-12 ay önce yapmıştım. Demek istediğim şuan SDD yi taksam daha sonra Win7 Diskini takıp format atsam daha sonra ise Win10 a yükseltebilir miyim?
O konuyu hiç bilmiyorum.

Merhaba Windows yüklü HDD'nin yanına SSD takacağım ve SSD'ye windwos kuracağım açılışta da SSD'yi vereceğim ve merak ettiğim şey şu SSD ile Windows'u açtığım zaman HDD'nin içerisinde bulunan dosyalara ulaşabilecek miyim içerisinde Windows olmasına rağmen?

Yeni konular

Geri
Yukarı