SSD yerine RAM kullanılabilir mi?

RAM'lerdeki veri elektrik gelmeye devam ettiği sürece orada kalır, elektrik kesildiğinde içlerindeki veri silinir dolayısıyla sadece geçici bir disk olabilirler kalıcı olarak depolama yapamaz.

Etkisi hissedilmez bile. Bellekler şu anda SSD'ler ile yarışamaz.
Bellekler SSD'ler ile yarışamaz olsaydı şuan bellek diye bir şey olmazdı, insanlar sisteme sadece 1TB SSD takar oradan ihtiyaçları olduğu kadarını bellek olarak tanımlayıp kullanırlardı, olay tam tersi olduğu için bellekler hala yaşıyor zaten.

Bellekler SSD'ler ile yarışamaz olsaydı şuan bellek diye bir şey olmazdı, insanlar sisteme sadece 1TB SSD takar oradan ihtiyaçları olduğu kadarını bellek olarak tanımlayıp kullanırlardı, olay tam tersi olduğu için bellekler hala yaşıyor zaten.
SSD'lerle yarışamaz olduğunu belirttim. Alternatif bir depolama için de kötü bir seçim olurdu. Dediğiniz şeyi zaten biliyorum. Gerçi haklısınız, arkadaş geçici olarak kullanacakmış.
RAM'ler arkadaşın dediği gibi SSD'lerden çok çok hızlıdır. Ters söylemişsiniz sanırım.
İlk defa duydum. Yanlış biliyormuşum. Mazur görün.

İlk defa duydum. Yanlış biliyormuşum. Mazur görün.
Estağfirullah. Bu videoda artan SSD hızlarının ileride RAM bellek hızlarını geçebileceği bir teori üzerine konuşulmuş izleyebilirsiniz isterseniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Estağfirullah. Bu videoda artan SSD hızlarının ileride RAM bellek hızlarını geçebileceği bir teori üzerine konuşulmuş izleyebilirsiniz isterseniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet, daha önce izlemiştim şimdi hatırladım. Aklımdan çıkmış. Yinede teşekkürler öneriniz için :)

Belleklerin disk olarak kullanılması durumu şuanda veritabanı sistemlerinde yapılan bir şey, disklerin erişim süreleri bazen SSD'lerde bile yetersiz kaldığı için bellek üzerinde geçici bir veritabanı açarak sistemdeki verinin burada depolanması sağlanabiliyor, tabii bellekteki veri kalıcı olmadığı için belli aralıklarla diske yedeklemesi yapılıyor, sunucularda kullanılan bir özellik ancak kişisel bilgisayarlarda yapmanın bir mantığı yok ve bütün sistem burada çalıştırılamaz zaten.

Geri
Yukarı