SSD gereğinden fazla dolu

Ali Bilgin

Hectopat
SSD'im 240 GB ve Windows SSD'ye kurulu fakat ben ekstradan sadece Rainbow Six Siege kurdum ve Chrome veya NVIDIA'nın bazı uygulamalarını kurdum ve bu kadar az kullanmış olmama rağmen 60 GB boş gösteriyor lakin ben maksimum 100 hadi 120 GB'ını kullandım geri kalan 120 GB nerede?

Nasıl daha fazla yer açabilirm?

SSD'im 240 GB ve Windows SSD'ye kurulu fakat ben ekstradan sadece Rainbow Six Siege kurdum ve Chrome veya NVIDIA'nın bazı uygulamalarını kurdum ve bu kadar az kullanmış olmama rağmen 60 GB boş gösteriyor lakin ben maksimum 100 hadi 120 GB'ını kullandım geri kalan 120 GB nerede?

Nasıl daha fazla yer açabilirm?
Windows zaten kendisine artık ekstra alan ayırıyor güncelleme dosyaları için. Bu dediğiniz değerler şuan kısa zamanda sıfırdan kurulum yaptığınızda kalan alan mı yoksa bir süredir kullanıyorsunuz da böyle bir alan mı kaldı. Çünkü mesela Windows güncelleme kalıntıları olabiliyor, bunlar ayarlardan silinebiliyor. Yada nvdia driver kalıntıları oluyor onlar da dosya konumundan bulunup silinebiliyor. Haricen denetim masasından kurulu programlara bakıp bir hesap yapabilirsiniz ve böylece aslında ne kadar alanın fazla kullanıldığı anlaşılabilir. Bu arada rainbow six siege 60-80 gb arası alan kaplar ve Windows'ta 40' gb'a yakın harcama yapabilir. Bunlae haricinde basit programlar maksimum 10-15 gb deseniz 100 gb falan minimum alanınız olmalı aslında. Dediğim gibi denetim masasında program ekle kaldırdan ssd konumuna kurulu programların alanını hesaplayın oradan zaten detaylı sonuca varabilirsiniz. Sisteminiz yeni kurulmamışsa tabiki önbellek dosyaları olabilir ama bu önbellek bende bu zamana kadar maksimum 8-9 hadi 10 gb olsun. Aslında bu hesapla 80-90 gb alanınız kalıyor. Tabi depolama birimleri direkt olarak tam o kapasitede gelmeyebiliyor. Bir mimimum 20-30 gb falan ne olduğu bilinmeyen alan harcanıyor sistemde.

Arama yerine disk temizleme yazınız SSD nizi seçiniz kutucukları işaretleyin ve temizleyin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    35,3 KB · Görüntüleme: 454
Rainbow'u sildim gereksiz Windows Update kalıntılarını vesayre sildim 140 GB boş gösteriyor silebileceğim tüm çöp ve gereksiz şeyleri kaldırdım yine de 100 GB nereye gitti emin değilim ve ayrıca NVIDIA Update kalıntıları nerede oluyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı