SSD'de gereğinden fazla dolu

Eskilerdenn

Hectopat
Bilgisayarımda GTA 5 ve CS'den başka hiçbir oyun yüklü değil. Çok temiz kullanırım appdata da belgelerde de fazlalık dosya yok ama 66 GB boş alan var diyor. Eskiden ikisi yüklüyken 95 GB falan boştu. Sizce neden?

1585232000229.png

Sağda yüklü gözüküyor gibi.

Biraz zaman harcayıp hangi dosyanın ne kadar yer kapladığına bakma imkanınız var mı? Tahminimce öyle sorunun nerede olduğunu fark edersiniz.

GTA V 85 GB olması lazım, CS:GO'da topluluk sunucularına giriyorsan ek olarak üstüne ekler. Diğer yüklenmiş olan sistem dosyalarını ve sürücüleri hesaba katarsak durum normal gibi. Denetim masasından yüklü olan programların görüntülerini atar mısın?

Biraz zaman harcayıp hangi dosyanın ne kadar yer kapladığına bakma imkanınız var mı? Tahminimce öyle sorunun nerede olduğunu fark edersiniz.
1585232461908.png

C de ki bütün dosyaların toplamı 134 GB yapıyor ama ssd 222 GB 88 gb boş olması lazım değil mi ?
GTA V 85 GB olması lazım, CS:GO'da topluluk sunucularına giriyorsan ek olarak üstüne ekler. Diğer yüklenmiş olan sistem dosyalarını ve sürücleri hesaba katarsak durum normal gibi. Denetim masasından yüklü olan programların görüntülerini atar mısın?
1585232525694.png

Sadece CS ve GTA 5 yüklü işte başka oyun yüklü değil 90 küsür boş olması lazım

CS'yi indirirken 9 GB falan olması lazım ama şu an bende 24 GB falan bunları fazla takmayın kafanıza.

Disk temizleme uygulamasını başlatın. Karşınıza çıkan ekranda tamam seçeneğine basarak devam edin. Yine karşınıza çıkan ekranda sistem dosyalarını temizle seçeneğini seçip tamama basın. Çıkan listeden silmek istediklerinizi seçip tamama basın ve bitmesini bekleyin.

Daha dün 90 GB boştu bugün 69 olması şaşırttı takıldı kafama neden olur ki anlamadım
CS GO 10 GB sanıyordum 22 GB çıktı sorun yok

Cevabımı en iyi cevap olarak işaretlersen sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı