SSD gözükmüyor

Wroxy35

Centipat
Daha fazla  
Konuya hızlı gireceğim, reboot and select proper boot device hatası aldığımdan SSD'yi kontrol ettim. Kablolarda sorun yok, BIOS'a girdim fakat hiçbir yerde SSD gözükmüyor. BIOS hakkında hiçbir bilgim yok ama SATA'lar gözükmüyor. SSD'yi nasıl tanımlayabilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220409-001308~2.jpeg
    Screenshot_20220409-001308~2.jpeg
    82,2 KB · Görüntüleme: 26
Evet, ama SATA1 ve SATA2 için hangilerini seçeceğimi bilmiyorum: C

Hiç uğraşmadan BIOS'a ilk girdiğinizde menüler olur yukarıda main, boot, Tools gibi şeyler boot kısmına gelip boot option#1 kısmına SSD nizi seçip BIOS ayarlarınız kaydedip öyle giriş yapmayı dener misiniz?

Videolu Anlatım ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiç uğraşmadan BIOS'a ilk girdiğinizde menüler olur yukarıda main, boot, Tools gibi şeyler boot kısmına gelip boot option#1 kısmına SSD nizi seçip BIOS ayarlarınız kaydedip öyle giriş yapmayı dener misiniz?

Videolu Anlatım ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Konuyu anladım teşekkürler :) tek bir sorun kaldı önceden söylediğim gibi bios sürümü baya eski olduğundan yanlış bir hata yapmak istemiyorum.Bios Boot ayarlarında boot options gözükmüyor.Onun yerine "Boot Device Priority" kısmından 1st boot deviceden ayarlasam bir sorun olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20220409_004029.jpg
    IMG_20220409_004029.jpg
    184,9 KB · Görüntüleme: 21
Konuyu anladım teşekkürler :) tek bir sorun kaldı önceden söylediğim gibi BIOS sürümü bayağı eski olduğundan yanlış bir hata yapmak istemiyorum. BIOS boot ayarlarında boot options gözükmüyor. Onun yerine "boot device priority" kısmından 1st boot deviceden ayarlasam bir sorun olur mu?

Boot device prioritynin içeriğini atar mısınız?

Geri
Yukarı