SSD hangi SATA girişine takılmalı?

TrueGamingg

Kilopat
Daha fazla  
Halihazırda kullandığım M.2 SSD'im var. Oyunları SATA SSD'ye atmak için James Donkey 240 GB'lık SSD aldım. MSI B450M PRO M.2 Max anakart kullanıyorum ve bu SSD'yi hangi SATA girişine takmalıyım?

Eğer boot cihazı olarak kullanılmayacaksa SATA 6 GBPS olduğu sürece her hangi bir porta bağlayabilirsiniz. Bazı anakartlar bağlanan diğer kartların durumuna göre bazı portların hızlı düşürebiliyor veya tamamen devre dışı bırakabiliyor. Bu tarz bir durum olup olmadığını anakartın kitapçığından kontrol edebilirsiniz.

Halihazırda kullandığım M.2 SSD'im var. Oyunları SATA SSD'ye atmak için James Donkey 240 GB'lık SSD aldım. MSI B450M PRO M.2 Max anakart kullanıyorum ve bu SSD'yi hangi SATA girişine takmalıyım?
Anakart kitapçığından M.2 SSD herhangi bir slotla çakışıyor mu diye kontrol edip ona göre uygun slotla takabilirsiniz.

Direk kabloları taktığım zaman görücek mi bilgisayar SSD'yi başka ayar yapmama gerek var mı?
Veri bağlantısı ve güç bağlantısını yaptın mı direk gözükecek. Windows altında kullanabilmen için Disk Yönetiminden SSD'yi biçimlendireceksin ve kullanıma hazır.

Boşta bir sata portuna takın ve güç kablosunu bağlayın daha sonra bilgisayar simgesine yönet çıkar onu seçin depolama birimi olarak karşınıza çıkar ve biçimlendirme yapın.

Veri bağlantısı ve güç bağlantısını yaptın mı direk gözükecek. Windows altında kullanabilmen için Disk Yönetiminden SSD'yi biçimlendireceksin ve kullanıma hazır.
Hocam daha ayrıntılı bir şekilde anlatırmısın yada videosu falan varsa gönderirmisin sana zahmet bulamadım ben.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada arkadaş besleme için dönüştürücü kullanmış sizin illaki kullanmanıza gerek yok.
PSU dan bir sata beslemesi takabilirsiniz.

Geri
Yukarı