SSD-HDD birleştirme

Hhakan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
WD SN750 NVMe 500GB SSD kullanıyorum, yanına HDD ekleyeceğim WD Blue serisi, bunları birleştirme şansım var mı? Birleştirirsem ne gibi avantajları olur HDD hızına katkı sağlar mı?

Böyle bir şey olmuyor bildiğim kadarı ile RAID işlemi genelde aynı olan 2 SSD ile oluyor HDD de oluyor olabilir ama emin değilim, boyutları, hızları ve türleri farklı olan diskler RAID olamaz yani birleştirilemez.

HDD ile SSD birleştirilmez, bu mümkün değil.
2 aynı HDD veya SSD'yi birleştirip Raid yapabilirsiniz ancak.

Birleştirme var mı bilmiyorum ama, olsa bile hız artışı olacağını düşünmüyorum. Sonuçta çalışma prensipleri farklı. Biri mekanik(HDD) diğeri daha çok elektronik.(SSD)

RAID yapmak istiyorsunuz. RAID için sistemin RAID kurulumu desteklemesi gerekir. İlaveten RAID kurulumunda depolama en küçük diskin boyutuna indirgenir, HDD'in kendi performansında artış olsa da buna karşılık SSD kendini frenleyecektir ve daha düşük bir performans verecektir. Zaten fazla tercih edilen bir kombinasyon değil.

RAID yapmak istiyorsunuz. RAID için sistemin RAID kurulumu desteklemesi gerekir. İlaveten RAID kurulumunda depolama en küçük diskin boyutuna indirgenir, HDD'in kendi performansında artış olsa da buna karşılık SSD kendini frenleyecektir ve daha düşük bir performans verecektir. Zaten fazla tercih edilen bir kombinasyon değil.

Teşekkür ederim herkese. C ve D olarak kullanmak en mantıklısı o zaman.

Geri
Yukarı