SSD-HDD önerisi

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar HDD'nin ömrü bitti. Verileri unutuyor ve işletim sistemi çöküyor.

Yeni bir HDD veya SSD almanın zamanı geldi. Olabildiğince az para ile bu işin içinden çıkmam gerek.
Parayı Logitech C525 kameraya verdim ve satamıyorum :D Bütçem çok az.
Eğer SSD alırsam Win8 64 Bit ve programları alabilecek kapasite olması yeterli. Oyun kurmayacağım.
Bütçe 150 liranın aşağısında olmalı. Yoksa zaten Barracuda 1T sabit diskten alacağım.

Amacım SSD almak ve uçmak. Gerekirse oyundan taviz veririm bir süre. Ancak okuma yazma hızları da fazla düşük olsun istemiyorum.
Sizce ne yapmalıyım ?

150 liraya SSD alamazsın. Alsan bile seni yeterli olmaz. 32 GB mesela 150 lira civarı. Tavsiyem 150 lira'ya 500 GB bir HDD alabilirsin. Yada biriktir 120 GB bir SSD al.

Önemli: Okuma yazma hızları pek önemli değil. Zaten hepsinin hemen hemen aynı oluyor. Hepsi seni uçurur zaten. HDD'den SSD'ye geçince fark olur bayağı. Bende denemedim ama denemiş gibi oldum. Eminim yani bundan :D Erişim hızları önemli SSD'lerde. Birde kullandığı kontrolcü kesinlikle güncel olmalı. Örnek SF-2281 MLC.

120 GB SSD al, 200 TL civarına alabilirsin. Sonra paran olunca da HDD alırsın.
200 liram olsa şimdiye SSD'yi almış kullanıyor olurdum :D Ben düşünüyorum ki : 160 liraya bakkal amcanın önerdiği 60 GB 450 OKUMA/YAZMA hızına sahip SSD'yi alayım. 150 lira daha param olunca Barracuda 1T alırım oyunlar için ?
Aslında 40 lira için neden 120 lira yerine 60 GB alıyorum ki ? Cevabını şimdi buldum :D Çünkü 200 lira vermeyecekler.

60 GB bana yeterli olacaktır windows ve programlar için. Ne yapayım ?
Her halükarda 1 ay giremeyeceğim zaten.

200 lira vermeyecekler :D Eminim bundan. 200 lira yakın bir zamanda elime geçmez. Kamera almasaydım 100 lira daha ekler alırdım ancak aldım ve satamam bir daha.

Ekran kartımı satayım mı ? Ben SSD almak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı