SSD HDD transferi nasıl yapılır?

Paarthur

Decapat
Arkadaşlar herkese iyi günler.

Sorunum şu:

Yeni bir sistem topladım, M.2 SSD depolama var ve bu M.2'ye Windows10 deneme sürümü kurulu.

Eski sistemimde de lisans anahtarı girilmiş Windows 10 kurulu SATA SSD'li sistem ve HDD var.

HDD'yi alıp yeni sisteme takarsam sorunsuz çalışacağını düşünüyorum ama SATA SSD'den endişeleniyorum. İki farklı depolama aygıtında 2 farklı Windows kurulumu ne gibi sorunlar yaratır? En pratik ne şekilde dosya kaybetmeden SATA SSD'yi yeni sisteme aktarabilirim? (sistem M.2 SSD'de kurulu olsun istiyorum)

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sorunum şu:

Yeni bir sistem topladım, M.2 SSD depolama var ve bu M.2'ye Windows10 deneme sürümü kurulu.

Eski sistemimde de lisans anahtarı girilmiş Windows 10 kurulu SATA SSD'li sistem ve HDD var.

HDD'yi alıp yeni sisteme takarsam sorunsuz çalışacağını düşünüyorum ama SATA SSD'den endişeleniyorum. İki farklı depolama aygıtında 2 farklı Windows kurulumu ne gibi sorunlar yaratır? En pratik ne şekilde dosya kaybetmeden SATA SSD'yi yeni sisteme aktarabilirim? (sistem M.2 SSD'de kurulu olsun istiyorum)

İki işletim sistemli bilgisayarlar var. Taktığınızda Windows onarma işlemi olacaktır ama sorun çıkacağını düşünmüyorum. Sistem başlarken boot esnasında size hangi işletim sistemini açacağını soracaktır. İsterseniz siz boot menüsüne girip istediğiniz ssdyi seçerek devam edebilirsiniz.

Sorunum şu:

İkinci SSD'yi taktıktan sonra sistemi bu SSD'den başlatırsınız.
Ufak bir ayar yapıldıktan sonra bu SATA SSD'yi M.2'ye clonlarsınız.

Sonra sisteminizi M.2'den başlatıp aynı şekilde kullanmaya devam edersiniz.

Ya da SATA SSD'deki Windows'u hiç kullanmazsanız bu SSD'yi sisteme takıp BIOS'tan boot Manager ayarını M.2 SSD olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sistem M.2'den boot eder ve SATA'yı yedek disk olarak görür ve içindeki tüm verilere erişebilirsiniz.

Son düzenleme:
Elinde 3 tane depo var, Windows kurulu olan depolar = M.2 SSD ve SSD SATA, HDD dosyaların var.
Windows kuracağın SSD'de yine Windows dursun, Windows'u silip dosyaların durmasını istediğin SSD'yi ve HDD'yi PC'ye bağla, sonra o SSD'deki, resim, müzik, ödev, vb... Dosylari HDD'ye aktar, sonra o elindeki SSD'yi sıfırla, sifirladiktan sonra HDD'deki önemli müzik, fotoğraf, ödev vb... Dosyalarını tekrar sıfırladığınız SSD'ye aktarma yaparsın. Eğer Windows Key'i, çoklu kullanımlık ise, o hazır Windows key yerinden aynı keyi kullanabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı