SSD HWID banından diğer SSD etkilenir mi?

mesutzdmr0

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, değerli dostlarım. Ben Zulu adlı oyundan HWID ban yedim ve her yolu denedim ama bu banı kaldırmanın yolunu bulamadım. O yüzden yeni bir SSD almaya karar verdim ama bununla sizlere danışmak istiyorum. Şimdi benim HWID banlı olan SSD'min yanına sadece Zulu kurulu olacak olan SSD'mi takarsam tekrardan HWID banı yer miyim?

HWID banı denen şeyin SSD ile alakası olduğunu sanmıyorum. Bu yasaklama türü genelde anakartın seri numarasına bağlı şekilde uygulanıyor. Yani anakart değişikliği halinde yasaklamadan kurtulunabilir. Yine de Zula oyunu hakkında bilgim yok ama şu yöntemler denenebilir.

1-) HWID banı hangi sistem parçasının seri numarasına yapıldıysa o parça değiştirilir. (%90 anakarttır. Yine de Zula için hangisi olduğunu araştırıp bulun.)
2-) Spoofer yazılım kullanmak. Bu programlar kalıcı olmamak kaydıyla parçalarda seri no değişikliği yapıyor ve bu bilgiye erişmek isteyen yazılımlara da sahte bir ID gösteriyor.
3-) Sanal makine kurmak. Sanal makinede haliyle sanal parçalar ve bambaşka seri numaralar olacağı için HWID yasağını yüksek ihtimalle aşar. Ancak her oyun da sanal makinede oynanmaz.

2. ve 3. yöntemlerin garantisi yok. Ancak doğru parçayı değiştirirseniz muhakkak HWID yasaklamasından yırtarsınız.

Hilecilere bu forumda normalde destek verilmez ama HWID banı gibi güzel bir ceza yediğiniz ve muhtemelen parça değiştirme veya oyundan vazgeçme durumunda kalacağınız için şu durumda pek önem taşımıyor.

Hile kullanmadım fivem üzerinden 1 bot için bir siteden bir uygulama indirdim ve bu da 3.part yazılım olarak engellenmiş burda da yargılanmak yerine çözüm arıyorum anlamak istediğim tek şey zula ssd üzerinden banlıyor ve bende hdd var bu sddyi değiştirirsem veya aynı anda iki ssd kullanırsam bir sıkıntı çıkarmı
HWID banı denen şeyin SSD ile alakası olduğunu sanmıyorum. Bu yasaklama türü genelde anakartın seri numarasına bağlı şekilde uygulanıyor. Yani anakart değişikliği halinde yasaklamadan kurtulunabilir. Yine de Zula oyunu hakkında bilgim yok ama şu yöntemler denenebilir.

1-) HWID banı hangi sistem parçasının seri numarasına yapıldıysa o parça değiştirilir. (%90 anakarttır. Yine de Zula için hangisi olduğunu araştırıp bulun.)
2-) Spoofer yazılım kullanmak. Bu programlar kalıcı olmamak kaydıyla parçalarda seri no değişikliği yapıyor ve bu bilgiye erişmek isteyen yazılımlara da sahte bir ID gösteriyor.
3-) Sanal makine kurmak. Sanal makinede haliyle sanal parçalar ve bambaşka seri numaralar olacağı için HWID yasağını yüksek ihtimalle aşar. Ancak her oyun da sanal makinede oynanmaz.

2. ve 3. yöntemlerin garantisi yok. Ancak doğru parçayı değiştirirseniz muhakkak HWID yasaklamasından yırtarsınız.

Hilecilere bu forumda normalde destek verilmez ama HWID banı gibi güzel bir ceza yediğiniz ve muhtemelen parça değiştirme veya oyundan vazgeçme durumunda kalacağınız için şu durumda pek önem taşımıyor.
Öncelikle hile kullanmadım sadece bir ssd imde ban varken diğerini aynı anda kullanırsam yeni takacağım ssd de ban yermi bunu öğrenmek istiyorum verdiğin bilgiler içinde teşekkürler

Merhabalar, değerli dostlarım. Ben zulu adlı oyundan HWID ban yedim ve her yolu denedim ama bu banı kaldırmanın yolunu bulamadım. O yüzden yeni bir SSD almaya karar verdim ama bununla sizlere danışmak istiyorum. Şimdi benim HWID banlı olan SSD'min yanına sadece zulu kurulu olacak olan SSD'mi takarsam tekrardan HWID banı yer miyim?

SSD alsan da farkediceğini sanmıyorum direk ban anakart üzerine yapılmıştır bu kadar kolay şekilde kurtulmanı hiçbir oyun firması öngörmez.

Ama ban yiyen hesapla giriş yaparsa yer.

Ban yiyen hesapla giriş yapmasın o zaman.
SSD alsan da farkediceğini sanmıyorum direk ban anakart üzerine yapılmıştır bu kadar kolay şekilde kurtulmanı hiçbir oyun firması öngörmez.

Diskleri değiştirmek bir çözüm en azından arkadaş Zula için diyor Zula için geçerli bir şey birkaç site de görmüştüm.

Ban yiyen hesapla giriş yapmasın o zaman.

Diskleri değiştirmek bir çözüm en azından arkadaş Zula için diyor Zula için geçerli bir şey birkaç site de görmüştüm.
Bizzat ssd sini değiştiren bir arkadaşla konuştum ve bu sorunu bu şekilde ortadan kaldırmış
Hayır yeni takacağın SSD ban yemez eğer hile kullanırsan ban yersin yine ama kullanmazsan sorun çıkacağını sanmıyorum.
Diğer ssd ye kurulu olduğunda o zaman mevcut olan hdd ban yemişti bir sorun olmayacağına emin olmamın bir yöntemi var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı