SSD İçerisinde Neler Saklanmalı?

Makaygun

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sakinleri,

120 GB'lık bir SSD'nin içinde sistem hariç hangi dosyalar olmalıdır? Teşekkürler.

Sistemi ve sık kullandığın programları kurmalısın. Çok büyük boyutlu olmadığı sürece her programı oraya kur. Sık oynadığın oyunlar için de aynı şey geçerli.

Malum artık oyunların boyutları büyüdüğü için içine anca 2-3 oyun sığıyor 😅

SSD'den SSD'ye değişir aslında.

Kaliteli bir SSD kullanıyorsanız işletim sisteminizi, yazılımlarınızı, oyunları ve bazı kişisel dosyalarınızı saklayabilirsiniz. Dandik veya eski bir SSD kullanıyorsanız sadece işletim sisteminizi ve sık kullandığınız programları koymanız SSD'nin ömrü açısından daha iyi olacaktır.

Ekleme: Yalnız yine de SSD'nin %20'lik bir kısmın boş kalmasına dikkat ediniz. SSD'yi ağzına kadar doldurmak, gözle görülür bir yavaşlığa sebep olacaktır.

Bazı yerlerde okuduğum şeylere göre çok fazla gereksiz şey yazmaktan kaçınılması gerektiğini söylemişler, ömrü kısalıyormuş. Bu sebepten dolayı biraz daha geniş çaplı bir bilgi almak istedim.
Dostum benim şahsi fikrim Windows'u sdd ye kurman, oyunları vs Hard diske kurman yönünde. Hem fazla yormamış olursun hem de daha temiz kalır dolayısıyla ömrü uzar.

Not: SSD nin 120Gb olduğunu varsayıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı