SSD içindeki Windows nasıl silinir?

EienTheGreat

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520m-a pro - R5 5500 - Rx6700 - 16 gb ram - 512gb ssd - 650w psu
İyi Sosyaller dilerim, yeni bir sistem aldım ve eski kullandığım SSD'yi de içine taktım. İkisi de sorunsuz fakat ben sonradan taktığım SSD'nin içerisindeki Windows 10'u silmek istiyorum. Diğer dosyaların gitmesini istemiyorum bu önemli bir detay.

Diskini biçimlendirip her şeyi temizleyebilirsin.

Farklı bir yere kaydetmediyseniz Users klasöründe masaüstü ve indirilen dosyalar dahil kişisel tüm dosyalarınız bulunur. Burası haricindeki tüm klasörleri silerseniz programlar ve Windows dosyaları silinir.

EFI bölümünü silmek için şu rehbere göz atın:

Diskini biçimlendirip her şeyi temizleyebilirsin.

Her şeyi değil sadece işletim sistemini sileceğim, içerisinde birçok önemli fotoğraf, dosya ve oyun dosyalarım bulunuyor. Tekrar kurmak yerine Windows'u silip çatır çutur oynayabilirim.

Her şeyi değil sadece işletim sistemini sileceğim, içerisinde birçok önemli fotoğraf, dosya ve oyun dosyalarım bulunuyor. Tekrar kurmak yerine Windows'u silip çatır çutur oynayabilirim.

Hocam pardon diğer verilerim kalsın dediğiniz kısmı görmedim diskin içinden önemli verilerinizi kendi diskinize atıp sonra diski biçimlendirirseniz ve biçimlendirdikten sonra verileri geri diskinize atmanız gerekiyor.

Wise Force Deleter ile eski diskin içindeki Windows dosyalarını silebilirsin. Direkt Windows klasörünü seçip silmeye çalışırsan uygulama başarısız olur ama klasörleri tek tek silmeye çalışırsan ve silemediğin klasörleri açıp bir kademe daha derinden silmeye çalışırsan sorunsuzca silebilirsin. Ben sildim ve silerken çok uğraştırdı ama değdi. "System" klasörünü silmeye çalışırken çok hata aldım ve silerken bilgisayar kastı, Dosya Gezgini 2-3 defa yeniden başladı ve bazen sistem hata verdi ama ana sistem dosyalarını silmediğin için sorun olmayacak emin olabilirsin. Program diğer diskteki dosyaları silerken, çalışan sistem uygulamalarını da kapatıyor o yüzden hata alıyorsun. Başka program kullanabilirsin ama bundan başka bir yolu yok. Yapmam dersen biçimlendirmekten ve dosya kaybetmek zorundasın.

İyi Sosyaller dilerim, yeni bir sistem aldım ve eski kullandığım SSD'yi de içine taktım. İkisi de sorunsuz fakat ben sonradan taktığım SSD'nin içerisindeki Windows 10'u silmek istiyorum. Diğer dosyaların gitmesini istemiyorum bu önemli bir detay.
GParted ile temizlersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı