Çözüldü SSD ile disk kullanımı %100 oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

husokayar

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
crucial bx500 500GB
Öncelikle herkese selam. 1 ay önce Crucial BX500 500GB SSD aldım ve montajını yaptım.
2 haftalık kullanım sonunda disk kullanımım bilgisayar açıldıktan sonra 2-3 dakika boyunca 100 olarak seyrediyordu ve Chrome vb uygulamalara girdiğim an 100'den hiç inmiyordu.
Şaşırtıcı bir şekilde Valorant vs oyunlara giriyorum disk kullanımım birkaç dakika sonra normal seyrediyor sonrasında yine aynısı oluyor ancak sorun hiçbir zaman düzelmedi.
Defalarca format onlarca yöntem denedim ancak bir sonuç alamadım ve garantiye gönderdi, m bugün sabah SSD geldi ve aynı sorunları tekrar yaşıyorum.
Arıza kabul formunda hiçbir sorun olmadığı ve yapılan testler sonucu arıza yoktur yazıyor. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kendi uygulamasını yükledim tarattım sağlık ve performans hepsi çok iyi görünüyor.

Çözüm
buyrun

Hocam sadece Chrome valorant discord steam var
Diskin garantisi varsa, tekrar garantiye göndermeni tavsiye ederim. 673 saat çalışmış SSD'nin ömrü %84 kalamaz. O diskte bir sorun var.

Bende de 240 GB olan modeli var. CT240BX500SSD1.
5402 saat çalışmış ve ömrü %90.
Hocam güncelleme sayfasında yeni bir güncelleme yok.

Sisteme yeni bir Samsung SSD alıp taktım ve sorunsuz çalışıyor. Sorun Crucial marka SSD'de tekrar garantiye yollayıp değişim istedim
Diskte sorun olduğunu söylemiştim zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı