SSD kullanımı %100 oluyor

DogusClk

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston snv2s500g
Anakart
asus h610m-k d4
Selam sistemi alalı 1.5 ay oldu ve sebebini bilmediğim bir sebebten dolayı bilgisayarım indirme yaparken disk kullanımı %100 oluyor ve bilgisayarım feci şekilde 10 15 saniyeliğine donuyor. Sizce sorun nedir? SSD'den kaynaklı mı ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-01 163210.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-01 163210.png
    33,5 KB · Görüntüleme: 29
Selam sistemi alalı 1.5 ay oldu ve sebebini bilmediğim bir sebebten dolayı bilgisayarım indirme yaparken disk kullanımı %100 oluyor ve bilgisayarım feci şekilde 10 15 saniyeliğine donuyor. Sizce sorun nedir? SSD'den kaynaklı mı ne yapmam gerek?

Sistem den diski kullanan bir kaynak var mı Görev Yöneticisi'nden kontrol edin.

Sistemden diski kullanan bir kaynak var mı Görev Yöneticisi'nden kontrol edin.

Hayir hiçbir şey kullanmiyor indirme yaparken surekli boyle oluyor bilgisayar bir sure sonra %100 disk kullanmaya basliyor ve aniden donuyor.

Diski ağzına kadar doldurmuşsun. En fazla %80'i dolu olsun. Biraz yer aç ve TRIM çalıştır kendine gelir.

Sorun SSD kaynakli mi peki? CrystalDiskMark sonuclari normal mi? Garantiye vermeli miyim? BIOS Update yapmami soyledi garantiye vermeden once birisi ama yardimi olur mu?

Sorun SSD kaynakli mi peki? CrystalDiskMark sonuclari normal mi? Garantiye vermeli miyim? BIOS Update yapmami soyledi garantiye vermeden once birisi ama yardimi olur mu?

Yazma hızları düşmüş, bu da dediğim olayla alakalı. Dediğimi yapıp test edin. Garantilik durum olup olmadığını bu işlemlerden sonra öğreniriz.

Yazma hızları düşmüş, bu da dediğim olayla alakalı. Dediğimi yapıp test edin. Garantilik durum olup olmadığını bu işlemlerden sonra öğreniriz.

Birkaç yer kaplayan uygulama siliyorum simdi ve tekrar bir indirme baslatacagim hemen sonuclari soyleyecegim.

1698846559816.png

Durum hala ayni 150 GB yer açtım ve 35GB olan CS'yi yukledigim zaman bilgisayarim bir sure sonra yeniden dondu.

Disk anında kendine gelmez zaten, biraz zaman vermeniz lazım, önbelleğin boşalması gerek. Windows'un sürücüleri en iyi duruma getir aracından diskinizi seçip en iyi duruma getir deyin.

Eki Görüntüle 1999100

Dedigin islemi yapmistim 2 gun once ayrica dedigim gibi sistemde yer olmasina ragmen indirme yaparken bilgisayarim aniden donuyor.

Disk anında kendine gelmez zaten, biraz zaman vermeniz lazım, önbelleğin boşalması gerek. Windows'un Sürücüleri En İyi Duruma Getir aracından diskinizi seçip en iyi duruma getir deyin.

Eki Görüntüle 1999100
Bios guncellemek sorunu duzeltebilir mi garantiye gondermeden once yetkili birisi biosunu guncelleyip sorunun devam edip etmeyecegimi sormustu ona gore denemek istiyorum biosu guncellemeyi etkisi olur mu

Geri
Yukarı