SSD Kapasitesi olması gerekenden çok daha az gösteriyor

Zaten MB yazıyor :d her şeyde bir yanlışlık aramayın
Bir MB yazdığını görmemişim, pardon. 1GB=1024KB yazmış sandım arkadaş. Özür dilerim.

Bu arada her şeyde yanlışlık aramıyorum, yanlış yazılmış sandım, yanlış anlaşılmasın diye öyle bir şey yazdım.

Windows olması gerektiği gibi hesap yapıyor.
SSD üreticiniz başka hesap kullanıyor.

Olması gereken 1MB=1024KB iken;
SSD üreticiniz 1MB=1000KB gibi değerleri kullanıyor.

Pazarlama taktiği olarak görüyorum.

Ayrıca sizin değerleriniz olması gerektiği gibi: 476GB.
Yani değerler normal mi?

Toplam 512 GB yazması imkansız, kaç defa SSD kullandım, kaç kere HDD kullandım hiç birinde o şekilde olmadı. 1 TB HDD'de 932 GB, 512 GB M2 SSD'de 476 GB, 250 GB SSD'de yanılmıyorsam 232 - 242 GB falandı. Bence değerler normal, o 18 GB kısım ise kurtarma olabilir.

Toplam 512 GB yazması imkansız, kaç defa SSD kullandım, kaç kere HDD kullandım hiç birinde o şekilde olmadı. 1 TB HDD'de 932 GB, 512 GB M2 SSD'de 476 GB, 250 GB SSD'de yanılmıyorsam 232 - 242 GB falandı. Bence değerler normal, o 18 GB kısım ise kurtarma olabilir.
Bu kurtarma kısmı ne işe yarıyor? 18 GB kısmı kullanıma dahil edersem ne olur?

Az falan göstermiyor. Disk yönetiminde her şeyi görüyorsun. 512 GB diye satılan bir SSD'nin Windows'ta 476,8371... GB olarak görünmesi gerekir. Sizdeki disk bölümleri toplandığında o miktara erişiliyor.

Tahminimce dizüstü kullanıyorsunuz ve o bölümler size o şekilde geldi. Çok dert ediyorsanız temiz kurulum yapın. O kadar yüksek bir kutarma bölümü olmaz.
Bu kurtarma kısmı ne işe yarıyor? 18 GB kısmı kullanıma dahil edersem ne olur?
Muhtemelen tek tuşla format ya da benzeri adlar ile sunulan özelliklerden birine yarıyor.

Az falan göstermiyor. Disk yönetiminde her şeyi görüyorsun. 512 GB diye satılan bir SSD'nin Windows'ta 476,8371... GB olarak görünmesi gerekir. Sizdeki disk bölümleri toplandığında o miktara erişiliyor.

Tahminimce dizüstü kullanıyorsunuz ve o bölümler size o şekilde geldi. Çok dert ediyorsanız temiz kurulum yapın. O kadar yüksek bir kutarma bölümü olmaz.
Evet dizüstü kullanıyorum ve bilgisayar daha yeni alalı 1 ay falan oluyor. Hiçbir şeye ellemedim her şey fabrika ayarında. Windows 10 falan hazır içinde kurulu geldi.

Geri
Yukarı