SSD Kendi kendine doluyor

Meyriyer

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, sistemimdeki SSD kendi kendine kalan boyutunu düşürüyor. Zaten 128 GB. Sırf bugün 10 GB yedi kendi kendine. İndirdiklerim toplam 200MB. Oyun vs. yüklemedim içine. Sadece Windows ve birkaç program var. Programların boyutu toplasan 20 GB etmez. 46,7 GB kalmış şu anda. Haftada bir disk temizleme programını kullanıyorum. Bu arada kendi kendine dolduğu gibi bazen de kendiliğinden azaltıyor dosyaları.

SSD : Samsung 850 Evo 128GB.

Bu sorun neden oluyor olabilir ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Windows'un disk temizleme aracını kullan. Temizliğe başlamadan önce geçici sistem dosyaları seçeneğini de seç.

Windows güncelleme yapıyordur. Daha da yükselirse yazarsın.

Git gide düşüyor bu nedir yahu geri sayım gibi...

Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg

Windows güncelleme yapıyordur. Daha da yükselirse yazarsın.

14 GB güncelleme olacağını sanmıyorum :(

Bilgisayarını kapatıp tekrar açtığında disk kapasitesinin normale dönüp dönmediğini kontrol et. Eğer açılışta normal durumdaysa fakat sonradan bu şekilde disk alanı dolmaya devam ediyorsa bilgisayarını taratmayı deneyebilirsin. Daha önce birkaç defa bir virüsün bu soruna neden olduğunu görmüştüm.

Başlat menüsü simgesine sağ tıklayıp " komut istemi(yönetici) " ye tıklayıp cmd ' yi yönetici olarak çalıştırın. Ardından aşağıdaki komutu girin ve Enter ' a basın. Çıkan sonucu cmd ' nin ekran görüntüsü olarak buraya atabilir misiniz ? @Meyriyer
Kod:
fsutil behavior query disabledeletenotify

Geri
Yukarı