SSD Klonlama sonrası SSD'den Windows başlatılmıyor

Bana hesabınız bu özellikleri karşılamıyor gibi bir şey yazdı Steam'de.
Kod:
bcdboot F:\windows /s F: /f all

Yazın ve resimleyin sonucu.
Steam seviyesi en az 3 veya 4 olması lazımdı gibi bir durum hatırlıyorum ama emin olamadım. Sizin için daha kolay bir platform üzerinden de iletişime geçebiliriz.
Dediğiniz kodu harfiyen yazdım.

Dosya Ekleri

• bcdboot.PNG
    bcdboot.PNG
    17,9 KB · Görüntüleme: 29
Tamam şimdi bir deneyelim çıkın ve PC'yi yeniden başlatın bakalım ikinci Windows çıkacak mı ortaya? Eğer iki Windows bir ekranda çıkmaz ise BIOS'a girip bize gösterdiğiniz ilk resimdeki Boot kısmından Windows Boot Manager olarak yeni SSD nizi görmeniz gerekir ve öyleyse seçip başa alırsınız olur biter.

Tamam şimdi bir deneyelim çıkın ve PC'yi yeniden başlatın bakalım ikinci Windows çıkacak mı ortaya? Eğer iki Windows bir ekranda çıkmaz ise BIOS'a girip bize gösterdiğiniz ilk resimdeki Boot kısmından Windows Boot Manager olarak yeni SSD nizi görmeniz gerekir ve öyleyse seçip başa alırsınız olur biter.
Çok sağolun hocam sayenizde sorun çözüldü gibi duruyor. Dediğiniz gibi yaptım ve windows istediğim SSD' den boot edildi mi diye kontrol ettim.
Hocam bir de bu taşıdığım SSD sizce emekliye ayrılmalı mı? 2.fotoğrafta son durumu görünüyor.

Dosya Ekleri

• boot düzelmesi sonrası son durum.PNG
    boot düzelmesi sonrası son durum.PNG
    4,6 KB · Görüntüleme: 28
  • ADATA SSD Durumu.PNG
    ADATA SSD Durumu.PNG
    57,1 KB · Görüntüleme: 22

Dosya Ekleri

• adata ssd error scan.PNG
    adata ssd error scan.PNG
    12 KB · Görüntüleme: 24
  • ssd read benchmark.PNG
    ssd read benchmark.PNG
    19,4 KB · Görüntüleme: 22
  • ssd yazma benchmark.PNG
    ssd yazma benchmark.PNG
    18,2 KB · Görüntüleme: 18
Diskinizde hatalı bozuk sektör yok tertemiz. O yazma hatası diskinizdeki diğer bölümlerin hepsinin silinmesi ve sonra yapılmasını söylüyor uyarı bunun için. Ayrıca aşağıdakini indirin ve görüntüsünü paylaşın. Bir de şu son resimleri paylaştığınız programda health sekmesini de paylaşırsanız tam olacak.

https://www.technopat.net/sosyal/indir/hard-disk-sentinel.267/download

Dosya Ekleri

• ssd sağlığı.PNG
    ssd sağlığı.PNG
    23 KB · Görüntüleme: 52
  • hd sentinel pro ss.PNG
    hd sentinel pro ss.PNG
    35,9 KB · Görüntüleme: 24

Geri
Yukarı