Çözüldü SSD markasına göre bilgisayar hızlanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba.
Sistemimde 2 sene önce aldığım Hi-Level 128 GB'lık bir SSD mevcut. Bu SSD'ye sadece Windows 10 kurulu. Bilgisayarımın açılma süresi ve SSD'nin sağlık durumları gayet güzel. Hiçbir sorunum yok. Fakat elimde hiç kullanmadığım 500GB Samsung 860 EVO SSD var.

Sorum şu; 860 EVO'yu ana disk olarak kullansam ve Windows 10 kursam bilgisayarımda performans artışı olur mu?

Not: Hi-Level'in iyi olmadığını çok çok iyi biliyorum. Sadece ortada bir sorun iken aman aman bir performans artışı yaşamayacaksam 860 EVO'yu ek depolama aracı olarak kullanmak istiyorum. Tecrübeli arkadaşlar performans artışı yaşarsın derlerse yapacağım çünkü.

Çözüm
Performans artışı olur. Nedeni ise Samsung boyut olarak daha büyük ve kaliteli. DRAM de var.
Performans artışı olur. Nedeni ise Samsung boyut olarak daha büyük ve kaliteli. DRAM de var.

Çözüm
Hocam siz fark görmek istiyorsanız M.2 SSD alın. Ama tabii ki de EVO daha hızlı açacaktır sistemimizi. Şahsi fikrim olarak kullanmadım eski disk bozulunca da EVO'yu takardım. 2 tane SSD biraz saçma.

Günlük kullanım ve bilgisayar açılış süresi gibi durumları etkilediği bariz ortada o zaman. Değişim için uğraşmaya değer bunu anlıyorum. Böyle bir konu için kafası takılanlara belki faydası dokunur. Cevaplar için teşekkürler dostlar.
@Yener K. teşekkürler hocam.

Geri
Yukarı