SSD mi alayım HDD mi?

Adam Levine

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, PC topluyorum tüm parçaları buldum fakat SSD mi alsam HDD mi arasinda kaldim. 2 sinin arasinda ne fark var? Ve hangisini almalıyım cok oyun oynuyan birisiyim. Yani alan lazım biraz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk başta 500 GB bir SSD alırsanız bir süre götürür sizi sonra alanı artırmak için HDD alırsınız.
SSD ile HDD arasında çok fazla performans farkı var. Oyunlarda artık HDD devri kapandı sayılır.

SSD. GTA 5 gibi oyunlarda çok acı çekersiniz. Yükleme ekranları için SSD. Ayrıca yapacağınız her hangi bir kurma işindede SSD aşırı hızlı yapıyor HDD'ye göre.

Kesinlikle SSD alın. Ben HDD kullanıyordum ve SSD kullanıcılarının SSD'yi abarttığını düşünüyordum. SSD aldım ve haklılarmış. 1-2 Dakikada açılan bilgisayar 10 saniyede açılmaya başladı. Ve açıldığında beklemiyorum istersem açılır açılmaz GTA 5 açabilirim.

SSD hızlı bir katı hal sürücü gecikme süresi neredeyse yok denebilir HDD ise mekanik gecikme süresi olan yavaş bir sürücü.
SSD'nin negatif tarafı bizim ülke şartlarında biraz pahalı bir sürücü.
HDD ise SSD'ye göre daha uygun
Bence 120 GB veya 240 GB Windows için SSD al kalan paran ile HDD al HDD'yi depolama birimi olarak kullan tabii sana kalmış ancak şunu da söylemem gerek bazen oyunlarda HDD hızı yetmeyebiliyor(yüklenirken) ama genel olarak işini görüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı