SSD mi Alınmalı Yoksa Soğutucu mu?

Sénza

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi şuan 1TB HDD kullanıyorum ve işlemcimin stok soğutucusunu kullanıyorum. İşlemcim Ryzen 3 1200 ve biraz overclock tutkum var. 1.2500 Voltajda 3.7'ye kadar çıkabildim, soğutucu alıp bu hızı biraz daha arttırmaya mı çalışmalıyım yoksa 120 GB SSD mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zevkten ziyade normalde geçişlerde takılma ve kasma oluyordu. 3.7ghzde herhangi bir takılma kasma vs şahit olmadım. Bence işe yarıyor.

SSD tavsiye ederim. Mümkünse 240GB ve üzeri daha iyi olacaktır. Ryzen 1200 stok soğutucu ile 1.3V değerini aşmadığınız sürece OC yapabilirsiniz. 1. nesil Ryzen işlemcilerin OC limiti 4.0GHZ veya 1.4V ile sınırlı. Bulabiliyorsanız ileride Ryzen 5 1500X veya Ryzen 5 1600 ile gelen Wraith Spire soğutucuyu ikinci elde uygun fiyatlı alırsanız işlemcinizi son sınırlarına kadar OC edebilirsiniz.

Psikolojik değilse ben de adam değilim. SSD ile tüm sorunlarından arınabilirsin. :)
Eşekten inip arabaya binmeye benzer: HDD > SSD değişimi.

Son düzenleme:
SSD tavsiye ederim. Mümkünse 240GB ve üzeri daha iyi olacaktır. Ryzen 1200 stok soğutucu ile 1.3V değerini aşmadığınız sürece OC yapabilirsiniz. 1. nesil Ryzen işlemcilerin OC limiti 4.0GHZ veya 1.4V ile sınırlı. Bulabiliyorsanız ileride Ryzen 5 1500X veya Ryzen 5 1600 ile gelen Wraith Spire soğutucuyu ikinci elde uygun fiyatlı alırsanız işlemcinizi son sınırlarına kadar OC edebilirsiniz.
120GB almayı düşünüyordum Windows ve gerekli programları kurmak için. Oynadığım oyunların pek hızlı açılmasına ihtiyaç duymuyorum LoL ve CS:GO oynuyorum genellikle. Benim overclockta yaptığım bir hata mı var çözemedim. 3.7ghz 1.250 voltaj üzerine hiçbir şekilde çıkamıyorum.

Psikolojik değilse bende adam değilim. SSD ile tüm sorunlarından arınabilirsin. :)
Eşekten inip arabaya binmeye benzer; HDD > SSD değişimi.

Olabilir, bilemiyorum. SSD almaya sıcak bakıyorum şuanlık James Donkey SSD'ler indirime girmiş bu fırsatı kaçırmak istemiyorum.

120GB 3D Nand Flash özellikli bir SSD alabilirsiniz.
Ryzen 3 1200 OC işleminde bir çok kullanıcı 3.7 GHZ 1.3V ile ulaşıyor. BIOS OC kısmından ve 3 dakikalık Aida64 FPU stress testi esnasında Statics sekmesinden görüntü paylaşabilir misin?

120GB 3D Nand Flash özellikli bir SSD alabilirsiniz.
Ryzen 3 1200 OC işleminde bir çok kullanıcı 3.7 GHZ 1.3V ile ulaşıyor. BIOS OC kısmından ve 3 dakikalık Aida64 FPU stress testi esnasında Statics sekmesinden görüntü paylaşabilir misin?

11 dakkalık test yapmıştım maximum 72 derece olmuştu.
a3111090-7665-408a-a272-9fb4cb7c7958.jpg

stabilitytest4.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı