SSD mi Ekran Boyutu mu?

SSD mi Ekran Boyutu mu?

• SSD

Oy: 3 25,0%
  • Ekran Boyutu

Oy: 9 75,0%

• Oy verenlerin toplamı
    12

Mr Whiskey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Çok fazla eskiyen dizüstü bilgisayarımı yenileyip beni en az 3 sene idare edecek güçlü bir oyun laptopu almaya karar verdim. Bütcem yaklaşık olarak 3700 TL MAKS.

Bütçemi değerlendirirken tabii ki en iyi f/p ürününü seçmeliyim. Bu yüzden tercihimi monster a yönelttim. 2-3 sene sonraki oyunları rahat rahat oynamam için GTX 960M in altına inmemem lazım kesinlikle.

Iki model arasında kaldım:
●Monster Abra A7 V6.3 = 3699 TL
●Monster Abra A5 V5.3 = 3499 TL

Her ikiside aynı özelliklere sahip. I7 6700HQ işlemci, 8 GB 1600 Mhz DDR3L ram, GTX 960M ekran kartı vs.

Aralarındaki tek fark ekran koyutu. Dediğim gibi 3700 TL lik bir bütçem var ve bunu aşamıyorum. 17.3 inç olanı alırsam SSD ekletmesi yapamayacağım ancak 15.6 inç olanı alırsam üzerine birde SSD eklemesi yapabileceğim.

Başlıkta da belirttiğim gibi asıl sorum şu; Ekran boyutu mu SSD mi? 17.3 inç olanı alırsam doyasıya multimedya keyfini yaşayabileceğim çünkü genellikle multiplayer oyunlar oynuyorum. Ancak 15.6 olanı alırsamda SSD teknolojisinden yararlanacağım. Sizce hangi karar daha mantıklıdır? Şahsıma göre 17.3 inçlik olanı almak daha mantıklıdır multiplayer oyunlar oynadığımdan. Ancak internet üzerinde,forumlarsa SSD siz oyuncu bilgisayarı kesinlikle olmaz gibi şeyler deniyor.

Merhaba arkadaşlar. Çok fazla eskiyen dizüstü bilgisayarımı yenileyip beni en az 3 sene idare edecek güçlü bir oyun laptopu almaya karar verdim. Bütcem yaklaşık olarak 3700 TL MAKS.

Bütçemi değerlendirirken tabii ki en iyi f/p ürününü seçmeliyim. Bu yüzden tercihimi monster a yönelttim. 2-3 sene sonraki oyunları rahat rahat oynamam için GTX 960M in altına inmemem lazım kesinlikle.

Iki model arasında kaldım:
●Monster Abra A7 V6.3 = 3699 TL
●Monster Abra A5 V5.3 = 3499 TL

Her ikiside aynı özelliklere sahip. I7 6700HQ işlemci, 8 GB 1600 Mhz DDR3L ram, GTX 960M ekran kartı vs.

Aralarındaki tek fark ekran koyutu. Dediğim gibi 3700 TL lik bir bütçem var ve bunu aşamıyorum. 17.3 inç olanı alırsam SSD ekletmesi yapamayacağım ancak 15.6 inç olanı alırsam üzerine birde SSD eklemesi yapabileceğim.

Başlıkta da belirttiğim gibi asıl sorum şu; Ekran boyutu mu SSD mi? 17.3 inç olanı alırsam doyasıya multimedya keyfini yaşayabileceğim çünkü genellikle multiplayer oyunlar oynuyorum. Ancak 15.6 olanı alırsamda SSD teknolojisinden yararlanacağım. Sizce hangi karar daha mantıklıdır? Şahsıma göre 17.3 inçlik olanı almak daha mantıklıdır multiplayer oyunlar oynadığımdan. Ancak internet üzerinde,forumlarsa SSD siz oyuncu bilgisayarı kesinlikle olmaz gibi şeyler deniyor.
Ekranı büyütemezsin ama ssd ekleyebilirsin. Yarın para bulursun biraz, alır takarsın ssdyi. Sen ekranı büyük al.

Ekranı olayı önemli bir olay. Daha sonra SSD takabilirsin. Uygun fiyatlı SSD alıp takmak zor olmaz. Ekranı büyük olan modeli tercih etmeni öneririm.

SSD önemli bir parça ama olmazsa olmaz değil bence ekranı büyük al, SSD'yi para biriktirip daha sonra da alabilirsin.

Oyun oynayacaksan ekran çok daha önemli 17.3 inch' in altına düşmemeni tavsiye ederim. 17.3 inch Full HD ekran oyunlarda ve videolarda gerçekten çok güzel bir görüntü sunuyor. SSD'yi sonrada takarsın.

Bence burada istediğin ekranı seçmelisin. SSD ileride de ekleyebilirsin, ama ekranı değiştirme imkanın yok yeni bilgisayar almadıkça. Bu arada 15.6" takıntım var benim ben olsam 17.3" almam :) Şaka bir yana istediğin ekranı al, daha sonra SSD ekleme yaparsın.

Daha sonrası için SSD olarak (uygun ve ucuz) SanDisk Ultra II 240 GB öneririm en azından işini görür. Tabi paran olursa Samsung Evo 950 Pro alman daha mantıklı.

Çözünürlük düşmediği sürece ekran boyutunun dizüstü bilgisayarda önemli olduğunu düşünmüyorum. Yani 15.6" alsan zaten ekranın dibinden bakıyorsun ve ekran FullHD olunca kaybın da olmuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı