SSD mi HDD mi?

Oyun oynarken mesela hız olarak HDD ne kadar etkiler yükleme ekranları, FPS olarak falan.
Hocam hızlı olmasını istiyorsanız, SSD'ye işletim sistemi kurun. HDD'ye ise geri kalan dosyalarınızı yedekleyin. Bende 225 GB SSD var. Şu anda durum böyle:
1653320212864.png

Diğer disk ise HDD. Onunda SSD'den pek bir farkı yok.

HDD'yi direkt 1TB olarakta alabilirsin 320 GB zaten sanırım üretilmiyordur elde olanlar satılıyordu diye düşünüyorum emin değilim. 500 ile 1TB arasında da pek fiyat farkı yoktu en son hatırladığım kadarıyla.

Ciddi ciddi bir HDD'nin ömrünün SSD'den daha fazla olduğunu mu zannediyorsunuz?
Ufak bir darbede bozulabilecek bir şeyden bahsediyoruz. :D geri dönüşü de yok.

Arkadaşın zaten HDD'yi her gün söküp ne güzel HDD' sin deyip sevme huyu vardı zaten. Bilgisayarın içinde ki HDD'ye ne olacak dostum. Senin mantığınla bakarsak işlemci çok daha hassas bir şey ona bir şey oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'yi direkt 1TB olarakta alabilirsin 320 GB zaten sanırım kalmadı, 500 ile 1TB arasında da pek fiyat farkı yoktu en son hatırladığım kadarıyla.
Hocam 5 TB HDD 1.780 TL. Bu da tabii en son baktığımda 1-2 ay falan geçti. Şu anda durum nasıl bilmiyorum. Ama SSD daha pahalı. Mesela 1 TB SSD 1.000 TL civarı iken, 1 TB HDD 1.000 TL'yi geçmiyor.

Arkadaşın zaten HDD' yi her gün söküp ne güzel HDD' sin diyip sevme huyu vardı zaten. bilgisayarın içinde ki HDD' ye oalcak dostum. Senin mantığınal bakarsak işlemci çok daha hassas bişey bişey oluyomu ona.
Ne yani? İşlemci daha hassas derken?

Ufak bir darbede bozulabilecek bir şeyden bahsediyoruz. :D Geri dönüşü de yok.
Evet daha fazla, daha az bozulma riski olan şeyler. Genelde 10 yıl kadar sorunsuz çalışabiliyorlar, HDD'yi sallarsan tabii bozulur içerisindeki okuyucu zaten incecik bir şey. HDD ufak bir darbe almasın diye kasada takarken yanlarında delikler oluyor oralardan geçiriyorsunki hiç sarsılmasın.

Ufak bir darbede bozulabilecek bir şeyden bahsediyoruz. :D Geri dönüşü de yok.
Hocam sizin dediğinize bakarsak, benim HDD şu anda ölü durumda olmalıydı. :D Ama şu anda taş gibi sağlam. Herhangi bir sorunu da yok. :D

Geri
Yukarı