SSD mi M.2 SSD mi?

Bütçem sınırlı ve toplanacak demişsin. SATA SSD işini görecektir. NVMe performansına göre pahalı. Masaüstü kullanıyorsun, m.2 SATA almanın bir anlamı yok.
İlk etapda alacağımı söyledim yani ufak bir disk yeter.sonradanda bir disk takacağım. hangisi daha kolay takarım onu soruyorum ustam . teşekkür ederim.

Öncelikle hayırlı olsun şimdiden. Eğer yüksek performans gerektirecek uygulamalar kullanıyor isen (iş uygulamalar) veya ben çok fazla veri transferi yapıyorum diyorsan M2 SSD senin için uygundur. Ama bunların dışında sadece oyun oynamak, sistemin HDD'ye göre daha hızlı açılması, sistemi dha hızlı kullanmak için ise Sata3 işini fazlasıyla görecektir. Oyunlarda iki SSD'nin de performansı aynı olacak (FPS) olarak.
Yorum için teşekkürler üstat.
Fakat hangisinin daha performanslı olduğunu sormuyorum. hangisini daha kolay takarım onu soruyorum. :)
@şafak bilgin ikisi de kolay takılır. SATA SSD bütçen için de daha rahat olacaktır. Bütçen az, belki anakartında m.2 portu bile yok.
uygun fiyatlı m2 slotlu a320 ana kartlar var ama markaları pek hoşuma gitmiyor doğrusu. Asus almak istiyorum bu seferde çok pahalı geliyor. sağdan soldan toplamak istemiyorum vatan hemen yanımda o yüzden. aslında bilgisayar işlerinde beklemek lazım galiba. b450 bir kartta alabilirim belki.
Bütçe sınırlı ise SATA 3.
Değilse de SATA 3.

Unity'de oyun yapmaya çabalarken hariç M.2 farkı göremedim.
[/QUOTE
Yüksek hızda bir m2 mi kullanıyorsunuz hocam?

Son düzenleme:
İlk etapda alacağımı söyledim yani ufak bir disk yeter.sonradanda bir disk takacağım. hangisi daha kolay takarım onu soruyorum ustam . teşekkür ederim.
İkisinin de kurulumu çok kolay. M2 SSD'lerin anakart üzerinde özel bölümü oluyor. Yani düğme iliklemek kadar kolay. Yuvaya tık oturtuyorsun. SATA 3 SSD'lerde de Kasadaki disk slotlarından birine SSD'yi monte ediyorsun ve kablolarını bağlıyorsun. Aşırı kolay. İnternette çok sayıda video var bunun hakkında.
M2 almayı tercih edersen anakartında M2 yuvası var mı bak, ona göre al.

İkisinin de kurulumu çok kolay. M2 SSD'lerin anakart üzerinde özel bölümü oluyor. Yani düğme iliklemek kadar kolay. Yuvaya tık oturtuyorsun. SATA 3 SSD'lerde de Kasadaki disk slotlarından birine SSD'yi monte ediyorsun ve kablolarını bağlıyorsun. Aşırı kolay. İnternette çok sayıda video var bunun hakkında.
M2 almayı tercih edersen anakartında M2 yuvası var mı bak, ona göre al.
Yeterli oldu teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı