SSD mi RAM mi?

WARTEX

Kilopat
Merhaba

2x4 GB RAM'e sahiptim. RAM'lerden teki yandı ve şu an 4 GB RAM kullanılabilir. Bilgisayarı tamir ettirtmeye götürdüğümde bana RAM almadan önce SSD'ye öncelik vermem gerektiğini söylediler. Artık günümüzde 8 GB'ın bile yeterli gelmediğinin farkındayım. Bende hatırlattım bunu ama SSD'ye öncelik ver dediler. Kullanım olarak genelde oyun odaklı kullanıyorum. Tavsiyeniz nedir?

SSD'nin açılma süresi dışında oyuna bir katkısı yok. Ben de RAM diyorum.

Merhaba

2x4 GB RAM'e sahiptim. RAM'lerden teki yandı ve şu an 4 GB RAM kullanılabilir. Bilgisayarı tamir ettirtmeye götürdüğümde bana RAM almadan önce SSD'ye öncelik vermem gerektiğini söylediler. Artık günümüzde 8 GB'ın bile yeterli gelmediğinin farkındayım. Bende hatırlattım bunu ama SSD'ye öncelik ver dediler. Kullanım olarak genelde oyun odaklı kullanıyorum. Tavsiyeniz nedir?
RAM kesinlikle. 4 GB RAM Google Chrome'a bile yetmiyor. Oyunlarda anlık FPS düşüşleri aşırı derece de olur.

Merhaba.

SSD bilgisayar açılma süresi ve oyunların yükleme ekranlarını etkiler FPS'e etki etmez oyun oynayan biri için Min. 8 GB bulunmalı SSD olmasa da olur.
Benim de oyum RAM.

RAM FPS arttırır SSD ise yükleme sürelerini azaltır oyunlarda uzun süreler bekliyorum diyorsan RAM ile beraber SSD güncellemesi de yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı