SSD mi RAM mi?

Oyun oynamana ve RAM'in 4 GB olmasına rağmen öncelik olarak SSD demeleri şüphelendirdi :D.

Olamaz değil SSD kullanmaya alışmış kişiler HDD kullanırken sanki tarihi eser bir bilgisayar kullanıyor hissine kapılırlar sırf o hızlı açılma ve yüklemeleri FPS'e değişebilecek kadar önemsemişler diyebiliriz.

Merhaba

2x4 GB RAM'e sahiptim. RAM'lerden teki yandı ve şu an 4 GB RAM kullanılabilir. Bilgisayarı tamir ettirtmeye götürdüğümde bana RAM almadan önce SSD'ye öncelik vermem gerektiğini söylediler. Artık günümüzde 8 GB'ın bile yeterli gelmediğinin farkındayım. Bende hatırlattım bunu ama SSD'ye öncelik ver dediler. Kullanım olarak genelde oyun odaklı kullanıyorum. Tavsiyeniz nedir?
Amaç oyunsa RAM daha önemli. SSD alacağın FPS değerine pek etki etmez. SSD diskin avantajı cihazın açılma hızı ve uygulama açılma hızıdır.

Hizmet ve fiyat konusunda gayet memnun kaldım.
Öyle geliyor olabilir ama sonradan da aydınlanma yaşanabiliyor.
Size sundukları RAM'in tam modelini, markasını, kalite performans ve sağlamlığını bir araştırın bakalım. Modelini öğrenip burada paylaşsanız iyi olur. Aynı şekilde öne çıkardıkları SSD'nin model ve kapasitesini de iyice öğrenip buraya yazarsanız güzel olur.
"Donanım" deyip de geçmemek lazım yani. Her donanımın size yaşatacağı deneyim farklı olduğu için modelleri üzerinden daha iyi bir değerlendirme yapabiliriz. :)

Öyle geliyor olabilir ama sonradan da aydınlanma yaşanabiliyor.
Size sundukları RAM'in tam modelini, markasını, kalite performans ve sağlamlığını bir araştırın bakalım. Modelini öğrenip burada paylaşsanız iyi olur. Aynı şekilde sundukları SSD'nin model ve kapasitesini de iyice öğrenip buraya yazarsınız.
"Donanım" deyip de geçmemek lazım yani. Her donanımın size yaşatacağı deneyim farklı olduğu için modelleri üzerinden daha iyi bir değerlendirme yapabiliriz. :)
Oradan RAM almadım. Anakart arızalıydı onu tamir ettirdim. İlk başta TKA bilişime götürdüğümde 1 hafta beklettikten sonra 280 Tl fiyat biçildi. Kant bilgisayarda 1 saat içinde 150 Tl'ye aynı hizmeti aldım.

Ek olarak

Özellikler, marka, satıcı aynı. 140 TL fark nedendir acaba ?

Ek olarak
Özellikler, marka, satıcı aynı. 140 TL fark nedendir acaba ?
Bazı sitelerde stokta olmayan ürünler konusunda fiyatta sapıtmalar yaşanabiliyor. Sebebi bu olsa gerek.

Geri
Yukarı